Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Святошинський суд допитає Януковича скайпом

Відеоконференцію призначили на 25 листопада.

У п'ятницю, 25 листопада, Святошинський суд Києва допитає екс-президента Віктора Януковича у справі 48 розстріляних героїв Небесної сотні. Відеоконференцію призначили на 13 годину, йдеться у ТСН.16:45.

Систему вже протестували, російська сторона дала згоду. Втім, прокурори побоюються, що вона ж може зірвати сценарій допиту.

Голова судової колегії по справі п'яти беркутівців Сергій Дячук зачитав підтвердження з суду міста Ростова-на-Дону - Януковича дозволили допитати.

"Прийнято до виконання доручення Святошинського суду міста Києва, яке надійшло з Головного управління юстиції Російської Федерації у Ростові про проведення шляхом відеоконференції допиту свідків Януковича і Шуляка", - повідомив Дячук.

Прокурори остерігаються двох речей: що допит може перетворитися на політичну саморекламу Януковича, і що російська сторона може утнути технічну диверсію, якщо запитання будуть незручними. В такому разі відповіді екс-президента не можна буде долучити до матеріалів справи про розстріли на Майдані.

Відео Стало відомо, коли відбудеться допит Януковича у справі розстріляних героїв Небесної Сотні

"Багато питань для нього буду серйозним сюрпризом. Мені ще цікаво, чи не буде з боку того суду, ростовського, де він буде давати показання, чи не буде спроби технічно обмежити ці запитання", - каже прокурор Олексій Донський.

Разом з Януковичем у справі убитих майданівців суд допитає і екс-керівника внутрішніх військ України Станіслава Шуляка. Він теж втік до Росії. Сьогодні суд також направив на повторну балістичну експертизу 578 автоматів Калашникова, з яких стріляли у майданівців. Попередні дослідження робили нашвидкуруч. Ті автомати, кулі та гільзи, щодо яких виникли суперечності, перевірять ще раз в Харківському інституті судових експертиз Бокаріуса. Це може затягнути процес над беркутівцями на кілька місяців.

Зазначимо, нині Генпрокурор України Юрій Луценко перебуває у Гаазі, де з представниками міжнародного кримінального суду обговорюють можливість спільного розслідування справ, в тому числі й щодо Януковича.

Кореспондент ТСН Станіслав Фещенко

Залиште свій коментар

Вибір редакції