В Україні стартувала виборча кампанія до Верховної Ради

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Указ про розпуск Ради набув чинності днем раніше.

24 травня в Україні офіційно стартувала виборча кампанія позачергових виборів у Верховну Раду, призначених на 21 липня.

Як повідомляє "Інтерфакс-Україна", 16-а стаття закону про вибори народних депутатів передбачає, що виборча кампанія починається наступного дня після опублікування указу про дострокове припинення повноважень Верховної Ради і призначення позачергових виборів.

Указ президента України Володимира Зеленського про розпуск парламенту і дострокове проведення виборів був опублікований в газеті "Урядовий кур'єр" 23 травня, відповідно цього дня він набув чинності.

Нагадаємо, 20 травня Зеленський під час інавгураційної промови заявив, що розпускає Верховну Раду. Політики відреагували на це по-різному: ми зібрали їхні коментарі з цього приводу.

Вранці 21 травня в Адміністрації президента відбулись консультації із спікером Андрієм Парубієм, його заступниками, лідерами фракцій і депутатських об'єднань. У прес-службі Зеленського назвали головний аргумент для розпуску - "дуже низька довіра громадян до парламенту". Юридична підстава для розпуску – від 2016 року у ВР не існувало коаліції.

За словами голови Адміністрації президента Андрія Богдана, можливим є зменшення строків тендерних закупівель, які будуть проводитися ЦВК для провдення виборів до ВРУ. Окрім цього, Зеленський хоче внести зміни до закону України про вибори, а саме зменшити прохідний бар'єр до 3% та скасувати мажоритарну систему.

21 травня президент Володимир Зеленський підписав указ про розпуск Верховної Ради. Згідно з ним, позачергові вибори відбудуться 21 липня.

ВідеоОфіційно: вибори все ж відбудуться 21 липня

Це також означає, що вибори відбудуться за старими правилами, а саме змішана система, за якою половина депутатів потрапляє за закритими партійними списками, а половина обираються індивідуально в мажоритарних округах. Запропоновані Зеленським зміни депутати напередодні відмовилися навіть ставити на розгляд. Законопроект передбачав перевибори без мажоритарників та зі зниженим до трьох відсотків прохідним бар’єром для партій.    

Офіційно: вибори все ж відбудуться 21 липня

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції