ЄСПЛ відмовив Росії в частині вимог

Автор
Олена Вус
Дата публікації
Перегляди
1350
ЄСПЛ відмовив Росії в частині вимог

Associated Press

22 липня Росія уперше подала міждержавну скаргу до Європейського Суду з прав людини проти України.

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) прийняв до розгляду позов Росії проти України. 

Про це йдеться в повідомленні суду у Twitter.

Повідомляється, що вчора уряд Росії подав міждержавну скаргу проти України на підставі ст. 33 (міждержавні відносини) Європейської конвенції про права людини. Скаргу зареєстровано під № 36958/21.

Москва, зокрема, заявляє про порушення ст. 2 (право на життя), 3 (нелюдське або таке, що принижує гідність, поводження), 5 (право на свободу і безпеку), 8 (право на повагу до приватного і сімейного життя), 10 (свобода вираження думки), 13 (право на ефективний засіб правового захисту ), 14 (дискримінація), 18 (обмеження використання прав) і ряду інших статей.

Крім того, Росія направила терміновий запит відповідно до правила 39 (забезпечувальні заходи) регламенту суду, щоб вимагати від України: припинити обмеження прав російськомовних, зокрема, щодо доступу до використання рідної мови в школах, ЗМІ та Інтернеті; призупинити блокаду Північно-Кримського каналу.

"Суд вирішив відхилити запит відповідно до правила 39, оскільки він не торкався серйозних ризиків нанесення непоправної шкоди основному праву відповідно до Європейської конвенції про права людини", - йдеться в повідомленні.

Також в ЄСПЛ підкреслили, що суд задовольняє такі запити лише у виняткових випадках, коли в іншому випадку заявники зіткнулися б з реальним ризиком нанесення непоправної шкоди.

Нагадаємо:

22 липня Росія уперше подала міждержавну скаргу до Європейського Суду з прав людини проти України. Країна-агресор закидає нашій державі низку претензій, зокрема, мовляв відповідальність за збиття Boeing 777 біля Донецька, блокування Північно-Кримського каналу, і традиційне звинувачення у начебто дискримінації російськомовного населення і бізнесу.

Міністр юстиції України Денис Малюська вважає, що російський позов проти України в Європейському суді з прав людини не має жодних перспектив. На його думку, на Росію чекає неминуча поразка.

ЄСПЛ зареєстрував позов уряду Нідерландів проти Росії через збиття "Боїнга" над Донбасом

ЄСПЛ зареєстрував позов уряду Нідерландів проти Росії через збиття "Боїнга" над Донбасом
Наступна публікація