Збиття МН-17: Нідерланди хочуть притягнути РФ до відповідальності через ЄСПЛ

Збиття МН-17: Нідерланди хочуть притягнути РФ до відповідальності через ЄСПЛ

Associated Press

В Амстердамі наголошують - подаючи позов, уряд ділиться усією доступною інформацією про збиття Боїнга над Донбасом.

Нідерланди позиваються проти Росії до Європейського суду з прав людини. 

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Москву хочуть притягнути до відповідальності за її роль у збитті Боїнга над Донбасом у липні 2014-го. Тоді загинуло 298 людей з 17 країн світу. У своїй заяві нідерландський уряд зазначив - робить це аби підтримати родичів усіх жертв - частина з яких вже подала окремі позови до ЄСПЛ. В Амстердамі наголошують - подаючи позов, уряд ділиться усією доступною інформацією про збиття Боїнга над Донбасом.

Справа MH-17: Нідерланди позиваються проти Росії до Європейського суду

Справа MH-17: Нідерланди позиваються проти Росії до Європейського суду

Як заявив міністр закордонних справ країни Стеф Блок, досягнення справедливості для 298 жертв рейсу MH17 є і залишиться вищим пріоритетом уряду. У рамках цієї скарги, Європейський суд з прав людини отримає доступ до всієї доступної інформацією про MH17. 

І не виключено, що ця інфорамція може бути також долучена до інших, вже індивідуальних позовів проти Росії в ЄСПЛ. Нагадаю, що в цьому суді вже є скарги, які туди подали родичі жертв катастрофи. Треба розуміти, що ЄСПЛ — це орган Ради Європи, який розглядає лише порушення Європейської конвенції із прав людини, і може — відсуджувати компенсації.

Кримінальну ж справу розглядає окружний суд Гааги. Кримінальне розслідування трагедії очолили Нідерланди, оскільки її громадян було найбільше серед загиблих.

Про позов до ЄСПЛ Амстердам планує повідомити і Раду Безпеки ООН, яка через вето Росії не погодилась сформувати Міжнародний трибунал по справі МН17.

Нагадаємо, літак Малазійських авіаліній, що виконував рейс із Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий над зоною російської гібридної агресії на сході України 17 липня 2014 року. Загинули 298 людей – усі, хто був на борту. 

Наступна публікація