Будівельників змушують працювати задарма

Будівельників змушують працювати задарма

Будівельників змушують працювати задарма

У столиці усе частіше будівельники не отримують гроші за свою роботу. Вони у відчаї та погрожують акціями.

В Україні практикують невиплату робітникам на будівництві за роботу, яку вони виконали. Наприклад, будівельну бригаду з десяти осіб "кинув" один із забудовників елітного комплексу в Пущі-Водиці на 50 тисяч гривень.

Спочатку директор говорив, що в нього немає грошей, адже він вклав їх в іншу фірму. Але згодом виявилося, що робітникам ніхто й не хбирався платити.

В той же час вони витрачають мільйони на власні забаганки.

За словами робітників, схожі ситуації відбуваються по усьому Києві.

Юрист Михайло Ілляшев переконує, що з такими нахабами все-таки можна воювати. Навіть якщо трудовий договір не укладався, правознавець радить звертатися до прокуратури. І без жодного папірця можна довести, що ви тут таки працювали.

"Це може бути і покази свідків, це може бути якісь відео-, фотоматеріали. І в такому випадку в суді якщо людина доведе те, що вона працювала, то... можна навіть ставити питання про притягнення його (директора – ред.) до кримінальної відповідальності", - сказав він.

Профспілковий активіст Віталій заявив, що на вкраденій у робітників зарплаті піднялася не одна будівельна фіра. А держава в особі інспекції з охорони праці тут – безсила.

Робітникам, щоб не потрапити до такої ситуації, радять ігнорувати надміру щедрі пропозиції, в таких випадках розводи трапляються найчастіше.

"Наймають – обумовлюють одну суму договора, якусь частину виплачують. Іншу суму, кажуть, або генпідрядник або замовник нам не проводить", - сказав один з будівельників.

Як розповідає експерт, мода на кидалово власних робітників розквітла ще до кризи – під час будівельного буму.

Олександр Галицький, головний інженер будівельної компанії: "дуже було вигідно будувати житло, отримувати прибутки і так далі. І це стало привабливо для тих організацій, які ніколи в житті не займалися будівництвом. Дозволи, всі різні документи вони просто-напросто купувалися".

Доведені до відчаю робітники говорять, що скоро візьмуться за вили.

До Києва щоранку приїздять сотні робочих рук. Їх обманювали вже десятки разів, але вони все одно змушені сюди їхати в пошуках важкої роботи.

Читайте також:

У Львові страйкують будівельники стадіону до Євро-2012

Ющенко платить будівельникам своєї дачі 10 гривень в день

Будівельники ошукали мешканців аварійного будинку у центрі Києва

Будівельників змушують працювати задарма

Будівельників змушують працювати задарма

Повʼязані теми:

Наступна публікація