Олігархи відібрали під елітне селище радіаційну землю біля Чорнобиля

Олігархи відібрали під елітне селище радіаційну землю біля Чорнобиля

Ілюстрація / Фото: AFP

У 30 кілометрах від Чорнобилю київські багатії вирішили облаштувати собі елітне поселення. Місцевих мешканців не пускають навіть порибалити.

Село Страхолісся на кордоні з Чорнобильською зоною вподобали київські олігархи. Землю, звідки до сумнозвісного саркофага тільки 30 кілометрів, перетворили на зону елітного заселення.

Одну ділянку за 50 метрів від колючого дроту вже загородили парканом. Тут буде черговий розкішний палац, з'ясували журналісти проекту ТСН. Гроші.

"Якісь з Києва", - розповів про нових сусідів місцевий мешканець, 69-річний Олексій Бабич.

У розмові з журналістами селяни назвали прізвище Віктора Пилипишина, екс-голову Шевченківської райдержадміністрації Києва та екс-нардепа від Блоку Литвина. Сам чиновник від спілкування на цю тему категорично відмовився. "Знайдіть якісь причинно-наслідкові зв'язки, наприклад, тих людей, на яких оформлено, якісь такі речі, що пов'язує більше, ніж просто слова", - сказала його прес-секретар.

Причина обурення місцевих – у тому, що на острів Хільча - пляжну оаза серед річки Тетерів, де вони споконвіку купалися, - цьогоріч уже не пускають.

Багатії змінюють береги страхоліських островів та намивають нові, власні. Простих людей вони навіть бачити поряд із собою не хочуть і перекривають річкові проходи бочками.

У Страхоліссі розповідають безліч історій про те, як охоронці стріляли по човнах із рибалками. Як розповіли у Всеукраїнській асоціації рибалок, тут - унікальне природне нерестилище, воно зарибляє все Київське море. І його вже кілька років поспіль нахабно розкопують. Цілодобово працюють земснаряди, кипить будівництво.

Екологи і рибалки вже давно борються з олігархами, але справа зрушила з місця лише наприкінці минулого року. Земснаряд, який нібито розчищав канали для поліпшення стану нерестовищ, заарештували. Виявилося, що насправді дно поглиблювали для проходу яхт до маєтку київського можновладця.

Держекоінспекція та правоохоронці виявили безліч порушень. Збиток державі - рекордний - майже 14 мільйонів.

Роботи правоохоронцям у Страхоліссі вистачить на багато років. Адже, як з'ясували "Гроші", під забудову в селі підготували навіть останній пляж. Мешканці кажуть, що потрібно виселятися з обжитих місць - іншого виходу вони не бачать.

Читайте також:

Невиїзна Тимошенко живе в розкішному палаці поруч із Ющенком та Азаровим

У Конча-Заспі олігархи відбирають хату в коняра

Українців, наче котів, викидатимуть із власних квартир

VIP-пляжі Конча-Заспи зафарбувало синім кольором

Олігархи відібрали під елітне селище радіаційну землю біля Чорнобиля

Олігархи відібрали під елітне селище радіаційну землю біля Чорнобиля

Повʼязані теми:

Наступна публікація