Епідемія туберкульозу в Україні страшніша за епідемію СНІДу

Епідемія туберкульозу в Україні страшніша за епідемію СНІДу

Ілюстрація / Фото: Русский репортер

Вхід і вихід з тубдиспансеру вільний для всіх бажаючих. Хворі з відкритою формою туберкульозу без перепон виходять в місто.

 Туберкульоз в Україні - невиліковна епідемія, від якої помирають частіше і страшніше, ніж від СНІДу. Однією з головних причин цього є бездіяльність державних чиновників.

Журналісти, які побували в одному зі столичних туберкульозних диспансерів, побачили грибок на   стінах, антисанітарію, брудні простирадла і оголені електричні дроти.

Хворих з відкритою формою туберкульозу, в яких вже гниють кістки, лікують тільки від сухот. Від них тим стає ще гірше, і хворі пачками викидають таблетки з вікон.   

Для хворих, які не не ходять, інвалідних візків у закладі не передбачено.

Вхід і вихід з тубдиспансеру вільний для всіх бажаючих. Хворі з відкритою формою туберкульозу без перепон виходять в місто, зливаються з натовпом, скуповуються в магазині, їздять в громадському транспорті. І в будь-який момент можуть заразити кожного.  

Крім пляшок з-під горілки журналісти побачили під вікнами лікарняного закладу шприци і пластикові стаканчики з залишками наркотиків. Хворі варять їх і вживають прямо тут.

Проте, наприклад, у німецький лікарні, яку теж відвідали журналісти, - чистенькі палати, багате харчування, великий вибір препаратів. В берлінській клініці легеневих захворювань - хворих на сухоти всьго восьмеро. Їх так мало не тому що ліжок не вистачає, а тому що в Європі на цю хворобу вже майже не хворіють.

Відкриту форму туберкульозу тут виліковують за 5 тижднів. Повне зцілення від, по українським міркам, смертельної хвороби - за півроку. В цій клініці від туберкульозу вже багато років ніхто не помирав. За рік в Берліні фіксується близько 250 нових випадків зараження сухотами.

Проте в Києві захворюють дві з половиною тисячі щорічно. 

Головний фтизіатор столиці Василь Петренко не дивується нашим розповідям про жахи туберкульозних клінік столиці. Він все знає, і про ліки які викидаються з вікон, і про грибок на стінах і про паління і випивання в палатах, і про вільне пересування хворих.

"Нажаль ми не можемо силою втримати хворих. Тому що ні охорони нічого. Хоча це не можна, так", - відзначає Петренко.

Головний фтизіатр столиці знає навіть про те, що в київських тубдиспансерів - хворі підліковуються тяжкими наркотиками. А смертельне зілля готують просто в палатах. А міліція хоч і хоробро бореться з наркопритонами, але дуже боїться туберкульозу.

Нагадаємо, в Україні понад півтисячі медиків щороку заражаються сухотами.

Читайте також:

Росія примусово депортує мігрантів з туберкульозом та СНІДом

Засуджений помер на порозі Апеляційного суду в Києві

В Україні медики відмовляються працювати в тубдиспансерах

Епідемія туберкульозу в Україні страшніша за епідемію СНІДу

Епідемія туберкульозу в Україні страшніша за епідемію СНІДу

Повʼязані теми:

Наступна публікація