Росія примусово депортує мігрантів з туберкульозом та СНІДом

З 14 листопада в Росії починає діяти інструкція, яка визначає порядок депортації іноземців, заражених низкою інфекційних захворювань.

Іноземних громадян, хворих на туберкульоз, СНІД та деякі інші недуги, можуть депортувати з Росії. За даними російської преси, відповідна інструкція Росспоживнагляду починає діяти 14 листопада.

Інструкцію можна знайти на сайті цього відомства, вона датована 14 вересня цього року. У ній сказано, що вона визначає порядок підготовки "матеріалів щодо ухвалення рішення про небажаність перебування (проживання) іноземного громадянина або особи без громадянства в Російській Федерації".

"Рішення, - йдеться в другому пункті, - ухвалює керівник Росспоживнагляду або його заступник, який курує цей напрямок діяльності" (тобто особисто Геннадій Онищенко або його заступники).

Досі навіть на рівні Онищенка не можна було депортувати хворого мігранта. "Так, це нове", - підтвердила глава прес-служби Росспоживнагляду Любов Воропаєва.

Регіональним управлінням Росспоживнагляду ставиться в обов'язок спочатку забезпечити проведення профілактичних заходів за місцем проживання і роботи іноземців, а потім готувати документи щодо їхньої депортації згідно із законом "Про порядок виїзду з РФ і в'їзду в РФ" на підставі небажаності їхнього перебування.

"До цих підставах належить виявлення в іноземного громадянина або особи без громадянства інфекційного захворювання, зазначеного в Переліку захворювань, затвердженому постановою Уряду Російської Федерації від 2 квітня 2003 року", - йдеться в інструкції.

Таким чином, вже більше семи років існує постанова, яка дозволяє висилати з Росії хворих іноземців, але досі не було затверджено порядок її застосування. У постанові від 2003 року сказано, що наявність інфекційних захворювань є підставою або для відмови у видачі візи, або для анулювання дозволу на тимчасове проживання іноземним громадянам і особам без громадянства.

Читайте також:

Тисячі націоналістів вийшли на "Російський марш" в Москві

У Ростові під гаслом "Росіяни не бухають" б'ють людей з пивом в руках

В Україні ситуація зі СНІДом гірша, ніж в Африці

Росстат: росіяни поступово вимруть, якщо не змінять мізки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: