В Ужгороді відкрили Центр штучного запліднення для ВІЛ-інфікованих

Перший і поки що єдиний в Україні Центр штучного запліднення ВІЛ-інфікованих допоможе ураженим подружжям народжувати здорових дітей.

В українців, які уражені вірусом імунодефіциту, зявився шанс народити здорову дитину. В Ужгороді відкрили перший - і поки що єдиний в Україні - Центр штучного запліднення ВІЛ-інфікованих. У країнах СНД досі не було жодного подібного закладу.

Утім, розраховувати на штучне запліднення можуть не всі ВІЛ-інфіковані пари, а тільки ті, де вражений чоловік, а жінка - здорова. У Центрі проводять очищення сперми від інфекції, перевірку на якість, заморожування. Після таких процедур з сім'яною рідиною ВІЛ-інфіковані подружжя будуть мати здорове потомство.

"У нас заплановано надати ці послуги 200 парам, мешканцям України. Відпрацювати саму технологію, показати її ефективність, показати, насамперед, її безпеку і, можливо, в майбутньому вже запроваджувати на всій території України", - розповів Іван Миронюк, головний лікар Закарпатського центру профілактики та боротьби зі СНІДом.

Проект ініційований Міністерством охорони здоров'я, фінансує його громадська організація Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ/СНІД. Найближчий центр, де надають такі послуги, у Варшаві, там це коштує близько 1000 євро, в Україні в рамках пілотного проекту - безкоштовно.

В Україні, за даними МОЗ, за останній рік більше 3000 дітей народилися з ВІЛ-інфекцією.

Читайте також:

Медики вперше вилікували хворого на СНІД

ЮНІСЕФ прогнозує народження покоління дітей, повністю вільних від СНІДу

Через тисячу років СНІД зникне сам

В Україні ситуація зі СНІДом гірша, ніж в Африці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: