Антикорупційний саміт готує "погані новини" для олігархів

Англія розкриє кінцевих власників усіх підприємств, які діють на її території.

Боротьба з корупцією – головне питання, яке обговорюють у Лондоні. Там триває антикорупційний саміт, на якому представлені делегації з майже 50 країн, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Заяви на заході звучать надзвичайно рішучі. Поки що невідомо, наскільки далеко готові зайти політики у своїх діях, але кілька років тому навіть подібні розмови про корупцію вважалася недоречними. А тепер — політики відкрито говорять про цю проблему.

Тим часом МВФ заявив, що за його оцінками, збитки від корупції по всьому світу складають, 2 трлн доларів щорічно! Господар форуму, прем'єр-міністр Великої Британії, закликав світ подвоїти зусилля у боротьбі з корупцією. Відкриваючи саміт, політики порівнювали це явище із раком, і казали, що шоковані тим, наскільки корупція поширилася світом.

"Я вважаю, що це має значення. Тому що, на мою думку, корупція – це рак. Рак у самому серці дуже багатьох світових проблем, які нам доведеться вирішувати", - заявив Девід Кемерон.

ВідеоВ Лондоні розпочинається антикорупційний саміт

Цікаво, що до масштабів світової корупції — певним чином причетна і сама Велика Британія. 7 із 14 заморських володінь Великої Британії і три коронних території — офшори.

Нагадати про це на Трафальгарській площі зібралися активісти та громадські діячі. Вони перетворили візитну картку Лондона на "тропічний рай для податків". Морський пісок, шезлошги, гроші замість віял — саме із цим активісти асоціюють неплатників податків. В такий спосіб вирішили сказати своє ні "податковим гаваням".

"Ми вважаємо, що досягли тієї крапки, коли податковим гаваням має настати кінець. Вони не мають жодної користі для економіки. Все, що вони роблять – це нацьковують великі установи та групи податкових бухгалтерІв і юристів на найбідніші країни, які просто не мають коштів, щоб боротися з цим", - пояснив активіст Саллі Коуплі.

Ще один флеш-моб, вже перед Ланкастер-Хауз, де відбувається саміт, був присвячений безпосередньо Кемерону. Британському прем'єру нагадали про його власні "корупційні хитрощі" — батько Камерона, згідно опублікованих "панамських паперів", у минулому володів оффшорною компанією.

Критики кажуть, що оголошених на самміті намірів недостатньо, щоби побороти корупцію в світових масштабах. Але британський прем'єр сподівається, що вдасться підписати дуже чітке комюніке, спільну декларацію, що країни світу стають на шлях рішучої боротьби з корупцією.

Велика Британія починає масштабні кроки в цьому напрямку. Компанії, які мають власність у Великій Британії, будуть змушені розкрити справжніх господарів — у спеціальному реєстрі бенефіціарів, який починає формуватися з наступного місяця. Подібні реєстри сформують Франція, Нідерланди. На досить радикальні кроки готові й Австралія, Нова Зеландія, Йорданія, Індонезія, Ірландія, а з наших сусідів — Грузія.

Як уже повідомлялося, антикорупційний саміт у Лондоні почався з дипломатичних скандалів. У них виявилися замішаними британський прем'єр і королева.

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: