Британська королева підтримала закон про відкладання Brexit

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Ухвалений закон забороняє "жорсткий" вихід країни з ЄС без угоди.

Королева Великої Британія Єлизавета II підтримала закон про відтермінування Brexit за кілька годин до того, як робота парламенту країни буде призупинена на п'ять тижнів.

Про це повідомляє SkyNews.

Окрім цього, спікер парламенту Британії Джон Берков заявив, що піде у відставку в день Brexit.

Він зізнався, що вважає цю посаду найважливішою частиною свого професійного життя. Його слова супроводжували оваціями.

Раніше британські парламентарії ухвалили закон, що забороняє "жорстке" розлучення з ЄС. Закон зобов'язує главу уряду просити Брюссель перенести дату Brexit з 31 жовтня цього року на 31 січня наступного. Борис Джонсон – прихильник виходу будь-якою ціною, навіть без угоди, що завдасть Британії колосальних економічних збитків. Утім, напередодні він втратив більшість у парламенті.

Відео Борис Джонсон сподівається, що новий парламент дозволить йому вивести Британію з ЄС без угод

Уряд Великої Британії  запропонує сьогодні знову проголосувати за проведення дострокових парламентських виборів 15 жовтня - за два тижні до виходу країни з ЄС. Прем'єр-міністр сподівається, що новий парламент таки дозволить йому вивести країну з Євросоюзу без жодних угод 31 жовтня.

Борис Джонсон сподівається, що новий парламент дозволить йому вивести Британію з ЄС без угод

Нагадаємо, новий британський прем'єрміністр Борис Джонсон пообіцяв, що Велика Британія за будь-яких умов вийде зі складу ЄС до 31 жовтня, навіть якщо це відбудеться без угоди з Брюсселем. Водночас Джонсон розкритикував угоду з ЄС, досягнуту його попередницею Терезою Мей і розраховує укласти новий договір. Він хоче виключити з документу прописаний там режим backstop, мета якого запобігти відновленню жорсткого митного і прикордонного контролю між членом ЄС Республікою Ірландія та частиною Сполученого Королівства Північною Ірландією.

У Євросоюзі неодноразово заявляли, що не мають наміру повертатися до переговорів щодо угоди про Brexit.

Своєю чергою королева Єлизавета ІІ погодилася на запропоновану Джонсоном ініціативу тимчасово призупинити роботу парламенту. Тож після дебатів 9 вересня парламент призупинить діяльність і відновить її не раніше 14 жовтня. Осінні паузи є традиційними для роботи британського законодавчого органу і мають місце щороку. Партії використовують їх для проведення з'їздів. Цього року ці заходи тривають з 14 вересня і до 2 жовтня. Однак тепер паузу подовжено майже на два тижні. Багато парламентарів вже закинули Джонсону прагнення обійти таким чином спротив парламенту проти виходу Великобританії з ЄС без угоди. Тим часом уряд Джонсона вже розпочав інформаційну кампанію для населення на випадок Brexit без угоди.

Залиште свій коментар

Вибір редакції