Бут вів переговори про постачання зброї Каддафі

Бут вів переговори про постачання зброї Каддафі

Віктор Бут / Фото: AFP

Британська розвідка повідомила, що Бут часто надавав Тріполі свої літаки.

Документи, виявлені в Лівії, вказують на те, що російський бізнесмен Віктор Бут, судячи з усього, в минулому прагнув налагодити міцні ділові зв'язки з режимом Муаммара Каддафі.

Документи, що вказують на контакти між Бутом і лівійськими чиновниками, були знайдені під час обшуків в колишній штаб-квартирі лівійської розвідки. У них, зокрема, говориться, що у 2003 році британська влада, судячи з усього, застерегла Тріполі від укладення угод з Бутом.

Виявлені документи свідчать про те, що у вересні 2003 року британська розвідка зв'язалася з головою розвідувальної служби Лівії Мусою Кусою і попередила його, що Бут уже "має істотний вплив на торгівлю з Лівією", і що він прагне ще більше зміцнити партнерство з цією країною. Відповідь Куси знайти під час обшуку не вдалося. Пізніше Куса став головою МЗС Лівії. Після початку заворушень у країні цього року він перестав підтримувати Каддафі та втік за кордон.

Крім того, в Лондоні у 2003 році цікавилися планами Бута відвідати Тріполі. Британська сторона направила до Лівії запит з проханням підтвердити, чи дійсно очікується приїзд цього бізнесмена. На той момент, стосовно Бута діяла заборона ООН на поїздки за кордон. Тому він міг бути заарештований у разі прибуття в Тріполі.

Зазначається також, що США й інші західні країни направили своїх експертів до Лівії, щоб переконатися, що зброя, яка спочатку належала місцевим військовим, не потрапила до рук екстремістів. "Ми знаємо, що в Лівії є багато зброї. Важливо зрозуміти, як вона там опинилася. Вивчення діяльності Віктора Бута в Тріполі - непоганий варіант початку розслідування", - заявив Лі Воловські, який у 2000 році займався в адміністрації США питання про контакти Бута з режимом Каддафі.

За словами Воловські, вже у 2000 році в США знали про зв'язки Бута з режимом Каддафі. Так, того року Лівія орендувала у Бута літак.

Однак, не уточнюється, чи йдеться в документах про спроби Бута укласти будь-які протизаконні угоди з Лівією. Британська розвідка, в свою чергу, вважає, що Бут часто надавав Тріполі свої літаки.

Під час слухань у Нью-Йорку прокуратура США надала докази того, що Бут у 2008 році спробував продати Лівії ракетний комплекс, зроблений у Росії.

Раніше цього тижня Бут був визнаний винним у США, зокрема, у нелегальній торгівлі зброєю, підтримці терористів та у змові з метою вбивства американських громадян. Очікується, що вирок буде винесено 8 лютого 2012 року.

Читайте також:

Віктора Бута визнали винним за всіма пунктами

Британка зібрала ветеранів спецназу і намагалася врятувати Каддафі - ЗМІ

Український найманець зізнався, що поїхав до Лівії убивати за 4 тисячі доларів

Смерть Каддафі була самогубством: він хотів померти від рук лівійців

Повʼязані теми:

Наступна публікація