Британка зібрала ветеранів спецназу і намагалася врятувати Каддафі - ЗМІ

У профілі британки Сари Пенфолд в одній із соцмереж можна було прочитати таке: "натренована у продвинутому тактичному і високошвидкісному водінні. Медичне тренування з надання першої допомоги, 2 і 3 рівні".

Британська газета The Independent опублікувала матеріал, який проливає світло на останні дні життя колишнього лівійського лідера Муаммара Каддафі. За даними видання, полковника намагалася врятувати британка кенійського походження, за професією "спеціаліст з охорони та особистої безпеки".

Як повідомляється, ім'я жінки - Сара Пенфолд, вона живе в місті Найробі. За інформацією видання, жінка нібито організувала групу найманців з ПАР з числа ветеранів спецназу, які повинні були евакуювати Каддафі і його оточення з міста Сирт.

Проте група потрапила під бомбардування НАТО, а потім була свідком атаки лівійських повстанців, тортур і страти Каддафі. Два члена групи загинули, кілька були поранені. Частина групи наразі перебуває з сином Каддафі Сайф ель-Ісламом на стику кордонів Лівії, Чаду і Нігера.

Діяльність Пенфолд і найманців фінансувала "велика міжнародна нафтова корпорація", повідомляє видання. У той же час сама Пенфолд заперечує будь-яку причетність до спроб врятувати Каддафі.

"Друзі попросили мене знайти кілька хлопців для добре відомої міжнародної нафтової компанії, для захисту її персоналу та активів на території Лівії. Я розіслала листи електронною поштою з проханням прийти на інтерв'ю. І це все", - зазначила жінка.

The Independent, тим не менш, стверджує, що сформована Пенфолд група намагалася врятувати Каддафі. Пенфолд, проте, з газетою не погоджується, і стверджує, що Каддафі рятувала інша група, "яка діяла паралельно".

"Після того, як я організувала групу, мої друзі в розвідці розповіли, що цей… глава поліції зі зв'язками в Африканському національному конгресі набрав купу поліцейських. Саме ці люди, як я припускаю, намагалися врятувати, і саме серед них - втрати", - повідомила жінка.

Видання натомість стверджує, що "немає ніяких доказів зв'язку нинішнього глави поліції ПАР з операціями приватних компаній з підтримання безпеки в Лівії". Незважаючи на це, "ім'я колишнього високопоставленого офіцера спливало в зв'язку з даною місією". Сам офіцер заперечує будь-яку причетність до інциденту.

Незважаючи на те, що Пенфолд, за її словами, "не зробила нічого поганого", її профіль в одній із соціальних мереж був спішно видалений. Раніше там можна було прочитати зокрема таке: "натренована у продвинутому тактичному і високошвидкісному водінні. Медичне тренування з надання першої допомоги, 2 і 3 рівні. Спеціалізація - травматичні ушкодження".

Деякі з учасників спроби порятунку Каддафі - ветерани спроби держперевороту в Екваторіальній Гвінеї 11 років тому, відомої під ім'ям "Путч Вонга", продовжує видання.

"Путч Вонга" очолював колишній офіцер британських SAS Саймон Манн. До заколоту також були залучені син Маргарет Тетчер Марк і пілот Круїз Стайл. Стайл наразі стверджує, що через два дні після смерті Каддафі його попросили евакуювати південноафриканських найманців з Лівії.

"У суботу вночі мені зателефонували і розповіли про надзвичайну ситуацію, запропонували мені хороші гроші. Але з моменту того, що сталося в Екваторіальній Гвінеї пройшло багато років, у мене власний бізнес, і я не хочу бути замішаним в такі справи", - розповів Стайл.

Нагадаємо, нещодавно один з найбільш високопоставлених представників режиму Каддафі Мансур Дао Ібрагім розповів, якими були останні дні полковника. Зокрема, за словами Ібрагіма, Каддафі розумів, що, залишаючись у Лівії, йде на смерть.

Читайте також:

НАТО мордувало Каддафі гірше, ніж фашисти - Лукашенко

Син Каддафі попросив Інтерпол відмовитися від його розшуку

Українська медсестра Каддафі розповіла про чуйність "тата"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: