Британка зібрала ветеранів спецназу і намагалася врятувати Каддафі - ЗМІ

Дата публікації
Перегляди
3468
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Британка зібрала ветеранів спецназу і намагалася врятувати Каддафі - ЗМІ

Муаммар Каддафі / Фото: AFP

У профілі британки Сари Пенфолд в одній із соцмереж можна було прочитати таке: "натренована у продвинутому тактичному і високошвидкісному водінні. Медичне тренування з надання першої допомоги, 2 і 3 рівні".

Британська газета The Independent опублікувала матеріал, який проливає світло на останні дні життя колишнього лівійського лідера Муаммара Каддафі. За даними видання, полковника намагалася врятувати британка кенійського походження, за професією "спеціаліст з охорони та особистої безпеки".

Як повідомляється, ім'я жінки - Сара Пенфолд, вона живе в місті Найробі. За інформацією видання, жінка нібито організувала групу найманців з ПАР з числа ветеранів спецназу, які повинні були евакуювати Каддафі і його оточення з міста Сирт.

Проте група потрапила під бомбардування НАТО, а потім була свідком атаки лівійських повстанців, тортур і страти Каддафі. Два члена групи загинули, кілька були поранені. Частина групи наразі перебуває з сином Каддафі Сайф ель-Ісламом на стику кордонів Лівії, Чаду і Нігера.

Діяльність Пенфолд і найманців фінансувала "велика міжнародна нафтова корпорація", повідомляє видання. У той же час сама Пенфолд заперечує будь-яку причетність до спроб врятувати Каддафі.

"Друзі попросили мене знайти кілька хлопців для добре відомої міжнародної нафтової компанії, для захисту її персоналу та активів на території Лівії. Я розіслала листи електронною поштою з проханням прийти на інтерв'ю. І це все", - зазначила жінка.

The Independent, тим не менш, стверджує, що сформована Пенфолд група намагалася врятувати Каддафі. Пенфолд, проте, з газетою не погоджується, і стверджує, що Каддафі рятувала інша група, "яка діяла паралельно".

"Після того, як я організувала групу, мої друзі в розвідці розповіли, що цей… глава поліції зі зв'язками в Африканському національному конгресі набрав купу поліцейських. Саме ці люди, як я припускаю, намагалися врятувати, і саме серед них - втрати", - повідомила жінка.

Видання натомість стверджує, що "немає ніяких доказів зв'язку нинішнього глави поліції ПАР з операціями приватних компаній з підтримання безпеки в Лівії". Незважаючи на це, "ім'я колишнього високопоставленого офіцера спливало в зв'язку з даною місією". Сам офіцер заперечує будь-яку причетність до інциденту.

Незважаючи на те, що Пенфолд, за її словами, "не зробила нічого поганого", її профіль в одній із соціальних мереж був спішно видалений. Раніше там можна було прочитати зокрема таке: "натренована у продвинутому тактичному і високошвидкісному водінні. Медичне тренування з надання першої допомоги, 2 і 3 рівні. Спеціалізація - травматичні ушкодження".

Деякі з учасників спроби порятунку Каддафі - ветерани спроби держперевороту в Екваторіальній Гвінеї 11 років тому, відомої під ім'ям "Путч Вонга", продовжує видання.

"Путч Вонга" очолював колишній офіцер британських SAS Саймон Манн. До заколоту також були залучені син Маргарет Тетчер Марк і пілот Круїз Стайл. Стайл наразі стверджує, що через два дні після смерті Каддафі його попросили евакуювати південноафриканських найманців з Лівії.

"У суботу вночі мені зателефонували і розповіли про надзвичайну ситуацію, запропонували мені хороші гроші. Але з моменту того, що сталося в Екваторіальній Гвінеї пройшло багато років, у мене власний бізнес, і я не хочу бути замішаним в такі справи", - розповів Стайл.

Нагадаємо, нещодавно один з найбільш високопоставлених представників режиму Каддафі Мансур Дао Ібрагім розповів, якими були останні дні полковника. Зокрема, за словами Ібрагіма, Каддафі розумів, що, залишаючись у Лівії, йде на смерть.

Читайте також:

НАТО мордувало Каддафі гірше, ніж фашисти - Лукашенко

Син Каддафі попросив Інтерпол відмовитися від його розшуку

Українська медсестра Каддафі розповіла про чуйність "тата"

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3468
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація