Джордж Сорос передрікає класову війну в США

Дата публікації
Перегляди
3112
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Джордж Сорос передрікає класову війну в США

Сорос знає, що може "витягнути світ з болота" - реформи на Близькому Сході та в Росії / Фото: AFP

Фінансист порівняв сучасну кризу з Великою депресією 1930-х. Протести і бунти він вважає неминучими.

Знаменитий американський фінансист Джордж Сорос передрікає Європі "хаос і конфлікти", а Сполученим Штатам – вуличні бунти і початок класової війни.

На думку Сороса, поточна ситуація має багато спільного з Великою депресією 1930-х: попереду ще 10 років стагнації, якщо не гірше, попередив він в інтерв'ю Newsweek

"Найкращий з можливих сценаріїв - дефляційна обстановка. Найгірший - колапс фінансової системи", - заявив фінансист.

Він вважає, що крах євро загрожує відновленням політичних конфліктів в Європі і сплеском ксенофобії. Однак Сорос все ж таки вірить, що євро вціліє.

Сорос також зазначив, що симпатизує руху "Окупуй Уолл-стріт": за його словами, резонно обурюватися тим, що витрати на порятунок банків несуть переважно платники податків. За його прогнозами, рух буде розвиватися, оскільки ставить запитання, "про які традиційні ліві організації не говорять вже чверть століття".

На його думку, вуличні бунти в американських містах неминучі. А влада, передбачає аналітик, скористається бунтами як приводом для гонінь, що в гіршому випадку загрожує виникненням "репресивної політичної системи" і розривом з традиціями США.

Однак Сорос нагадав, що "промінь світла" в 2012-му все ще є.

"Рух за демократичні реформи на Близькому Сході, розвиток демократії та економічне зростання в Африці, навіть реформа в Росії, ще можуть витягнути світ із болота", - впевнений фінансист.

Він сподівається, що глави Центробанків і прем'єри, які зберуться в Давосі, зуміють об'єднатися і довести справою, що його негативні прогнози не збудуться, ЄС знову зміцніє, а політична модель США загартується у випробуваннях.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3112
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація