Парламент Польщі вперше в історії очолила жінка

Еві Копач 54 роки, за освітою вона лікар. До обрання на пост спікера Сейму працювала міністром охорони здоров'я.

Головою Сейму Польщі нового скликання обрано жінку - Еву Копач.

На пост спікера Сейму претендували два кандидати: Ева Копач від правлячої партії "Громадянська платформа" і Марек Кухчиньський від опозиційної партії "Право і справедливість".

У ході голосування Копач отримала 300 голосів, Кухчиньський - 150. Для прийняття рішення необхідно було 227 голосів депутатів. У голосуванні взяли участь 453 парламентаря з 460.

Еві Копач 54 роки, за освітою вона лікар. До обрання на пост спікера Сейму працювала міністром охорони здоров'я в уряді Дональда Туска.

9 жовтня у Польші відбулися чергові парламентські вибори. За офіційними даними Державної виборчої комісії, в Сейм пройшли п'ять політичних суб'єктів, подолавши п'ятивідсотковий бар'єр.

Правляча партія "Громадянська платформа" на чолі з прем'єром Туском отримала 39,18% голосів, опозиційна партія "Право і справедливість" під керівництвом Ярослава Качиньського - 29,89%, нове "Рух Палікота" (лідер - Януш Палікот) - 10,02 %, Польська селянська партія під керівництвом віце-прем'єра Вальдемара Павляка - 8,36% і Союз демократичних лівих сил (Гжегож Наперальський) - 8,24%. У Сейм обраний також один представник німецької національної меншини.

Читайте також:

Прем'єр-міністр Польщі подав у відставку

Депутатами парламенту Польщі вперше стали гей і транссексуал

Прем'єр Польщі оголосив про перемогу своєї партії на виборах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: