Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Лідери Каталонії підписали "декларацію про незалежність"

Наразі незрозуміло, чи матиме документ якесь правове значення.

Каталонський лідер Каталонії Карлес Пучдемон та інші регіональні політики підписали "декларацію про незалежність" Каталонії від Іспанії, але поки що неясно, чи матиме документ якесь правове значення.

Про це повідомляє Reuters.

"Каталонія сьогодні відновлює свій повний суверенітет", - йдеться у документі, що називається "декларацією представників Каталонії".

ВідеоЛідер Каталонії Пучдемон виступив із заявою щодо оголошення незалежності регіону

"Ми закликаємо всі держави та міжнародні організації визнати каталонську республіку як незалежну і суверенну державу. Ми закликаємо каталонську владу прийняти всі необхідні заходи, щоб забезпечити можливість та повну дію цієї декларації про незалежність та заходи, що містяться в законі про перехід, що засновує республіку", - йдеться у "декларації".

Раніше Пучдемон заявив, що наслідки декларації будуть призупинені, щоб дати час для переговорів із Мадридом, під час яких він сподівається досягти врегулювання протистояння у північно-східному регіоні Іспанії.

Нагадаємо, 1 жовтня в Каталонії відбувся референдум про незалежність Каталонії, який не визнала центральна влада Іспанії.

Поліція вирішила "заспокоїти" незгодних з офіційним Мадридом гумовими кулями і кийками. Внаслідок таких дій постраждали сотні каталонців.

Король Іспанії Філіпп VI у своєму зверненні до іспанців назвав референдум в Каталонії незаконним і звинуватив регіональну владу в тому, що вона проводила голосування поза законом і демократії і прагне "порушити єдність Іспанії".

Глава регіонального уряду Карлес Пучдемон зі свого боку заявив, що Каталонія проголосить незалежність від Іспанії.

6 жовтня влада Каталонії оприлюднила офіційні результати голосування . "За" незалежність віддали голоси 90,18% респондентів, а "проти" виступили 7,83% виборців. Ще 1,98% вважали за краще не писати що-небудь на бланку для голосування. Явка становили 43%. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції