Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Глава Каталонії попросив парламент відкласти проголошення незалежності

Пучмедон хоче діалогу з Мадридом.

Президент женералітета (уряду) Каталонії Карлес Пучдемон увечері 10 жовтня попросив парламент відкласти проголошення незалежності регіону на "кілька тижнів".

За його словами, у разі проголошення незалежності просто зараз регіон втратить можливість діалогу з урядом Іспанії.

ВідеоКаталонія вирішує - проголошувати незалежність чи дати Мадриду шанс на діалог

"Ми відкладаємо проголошення незалежності на кілька тижнів, тому що нам потрібен розумний діалог, посередництво з іспанською владою", - заявив Пучмедон.

Лідер Каталонії зазначив, що хотів би, щоб референдум про незалежність відбувся в "шотландському стилі", коли обидві сторони мали можливість висловити свої погляди. При цьому Пучмедон вважає, що Каталонія отримала право на незалежність.

"Ми не злочинці, ми не божевільні, ми не путчисти, ми нормальні люди, які просять мати можливість проголосувати. У нас немає нічого проти Іспанії та іспанців", - цитує його ВВС.

Парламент Каталонії повинен був прийняти декларацію про незалежність у вівторок, 10 жовтня, після виступу голови уряду регіону. Однак його виступ відклали на годину. Причиною стало проведення засідання голів фракцій на прохання Народної партії і партії "Громадяни". Сам Пучдемон попросив відкласти засідання, пославшись на "контакти з міжнародними посередниками". Зокрема, він провів консультації з головою Єврокомісії Жан-Клодом Юнкером, передає Радіо Свобода.

Нагадаємо, 1 жовтня в Каталонії відбувся референдум про незалежність Каталонії, який не визнала центральна влада Іспанії.

Поліція вирішила "заспокоїти" незгодних з офіційним Мадридом гумовими кулями і кийками. Внаслідок таких дій постраждали сотні каталонців.

Король Іспанії Філіпп VI у своєму зверненні до іспанців назвав референдум в Каталонії незаконним і звинуватив регіональну владу в тому, що вона проводила голосування поза законом і демократії і прагне "порушити єдність Іспанії".

Глава регіонального уряду Карлес Пучдемон зі свого боку заявив, що Каталонія проголосить незалежність від Іспанії.

6 жовтня влада Каталонії оприлюднила офіційні результати голосування . "За" незалежність віддали голоси 90,18% респондентів, а "проти" виступили 7,83% виборців. Ще 1,98% вважали за краще не писати що-небудь на бланку для голосування. Явка становили 43%. 

Фотогалерея Мітинг проти незалежності Каталонії (29 фото)

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції