Відродження second hand: українці повертають моду на вживані речі

Вдавана розкіш здає позиції перед практичністю.

Українці перестають соромитись купувати  речі, що були у вжитку, носити їх, продавати старе на онлайн-барахолках або обмінюватись такими речами. Одні таким чином заощаджують, інші ж рятують планету від перевиробництва, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Киянка Олена – завсідниця всіляких барахолок та секонд-хендів, де шукає цікаві та унікальні речі. Вживаючи вживане, вона рятує природу та ще й заощаджує. «Зараз перевиробництво всього, люди купують річ, носять її один день або зовсім не носять, а потом викидають. На це витрачають трудові ресурси», - каже вона.

ВідеоБезвихідь чи порятунок планети: українці все частіше купують одяг на онлайн-барахолках

Шоумен Олександр може вдягатись у дорогих магазинах, але й повз секонд-хенди не пройде. «Я купив джинси. Чоловік десять спитали, де ти їх узяв. Розкривати, що вони коштували 120 гривень – я цього не робив, звісно. Вони були абсолютно нові», - зізнається він.

Сьогодні на зміну секонд-хендам приходять онлайн-барахолки – продавати та купувати ношене через інтернет стає дедалі популярнішим. Українці збагнули, що вживані речі – це не тільки нормально, а й вигідно, адже можна купувати іноді геть нове, але значно дешевше. Лише протягом останнього року кількість замовлень дитячих вживаних речей в Києві зросла в декілька разів.

Власниця інтернет-крамниці вживаних дитячих речей киянка Наталія продає одяг своїх дітей та малят подруг і знайомих. Із задоволенням купує й сама, адже вживані речі – найкращий спосіб заощадити. «Середня вартість речей – десь 60-80 гривень, тепліших – 100 гривень. Курточки й 200 гривень можуть коштувати», - розповіла вона. Такі самі речі, але нові, в магазинах коштують у декілька разів дорожче.

Навіть уживані речі обкладаються податками: 18% податок на прибуток та 1,5% відсотка військовий збір. Але майже всі онлайн-продавці його не сплачують, кажуть експерти. Якщо в майбутньому податківці візьмуться за онлайн-торгівців, ціни можуть зрости, але відстежувати онлайн-закупи непросто, бо товар передається з рук у руки та без чеків. І ті хто продає, і ті хто купує та обмінює – певні, що купувати вживане будуть іще більше, бо українці вчаться витрачати більше на подорожі чи навчання, ніж на удавану розкіш.

Кореспондент ТСН Іван Воробйов

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: