Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Відродження second hand: українці повертають моду на вживані речі

Вдавана розкіш здає позиції перед практичністю.

Українці перестають соромитись купувати  речі, що були у вжитку, носити їх, продавати старе на онлайн-барахолках або обмінюватись такими речами. Одні таким чином заощаджують, інші ж рятують планету від перевиробництва, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Киянка Олена – завсідниця всіляких барахолок та секонд-хендів, де шукає цікаві та унікальні речі. Вживаючи вживане, вона рятує природу та ще й заощаджує. «Зараз перевиробництво всього, люди купують річ, носять її один день або зовсім не носять, а потом викидають. На це витрачають трудові ресурси», - каже вона.

ВідеоБезвихідь чи порятунок планети: українці все частіше купують одяг на онлайн-барахолках

Шоумен Олександр може вдягатись у дорогих магазинах, але й повз секонд-хенди не пройде. «Я купив джинси. Чоловік десять спитали, де ти їх узяв. Розкривати, що вони коштували 120 гривень – я цього не робив, звісно. Вони були абсолютно нові», - зізнається він.

Сьогодні на зміну секонд-хендам приходять онлайн-барахолки – продавати та купувати ношене через інтернет стає дедалі популярнішим. Українці збагнули, що вживані речі – це не тільки нормально, а й вигідно, адже можна купувати іноді геть нове, але значно дешевше. Лише протягом останнього року кількість замовлень дитячих вживаних речей в Києві зросла в декілька разів.

Власниця інтернет-крамниці вживаних дитячих речей киянка Наталія продає одяг своїх дітей та малят подруг і знайомих. Із задоволенням купує й сама, адже вживані речі – найкращий спосіб заощадити. «Середня вартість речей – десь 60-80 гривень, тепліших – 100 гривень. Курточки й 200 гривень можуть коштувати», - розповіла вона. Такі самі речі, але нові, в магазинах коштують у декілька разів дорожче.

Навіть уживані речі обкладаються податками: 18% податок на прибуток та 1,5% відсотка військовий збір. Але майже всі онлайн-продавці його не сплачують, кажуть експерти. Якщо в майбутньому податківці візьмуться за онлайн-торгівців, ціни можуть зрости, але відстежувати онлайн-закупи непросто, бо товар передається з рук у руки та без чеків. І ті хто продає, і ті хто купує та обмінює – певні, що купувати вживане будуть іще більше, бо українці вчаться витрачати більше на подорожі чи навчання, ніж на удавану розкіш.

Кореспондент ТСН Іван Воробйов

Залиште свій коментар

Вибір редакції