Махмуд Аббас відмовився переобиратися на посаду глави Палестини

Махмуд Аббас, який очолив Палестинську автономія після смерті Ясіра Арафата, втомився від безрезультатних переговорів з Ізраїлем.

Палестинський лідер Махмуд Аббас оголосив, що не висуватиме свою кандидатуру на виборах глави ПНА, які мають відбутися у січні 2010 року.

Своє рішення він пояснив тим, що всі зусилля, спрямовані на відновлення мирних переговорів з Ізраїлем, виявилися марними. За словами Аббаса, Ізраїль не дотримується умов перемир'я і в цьому його підтримує США.

Водночас 74-річний глава Палестини наголосив, що мир з Ізраїлем – "коли дві держави, ізраїльська і палестинська, житимуть пліч-о-пліч одна з одною у мирі та безпеці", - як і раніше, можливий.

У своєму виступі в Рамаллі на Західному березі Йордану Аббас підкреслив, що його позиція не продиктована політичними спекуляціями чи бажанням виторгувати щось. Аббас заявив, що проінформував про своє рішення керівництво руху ФАТХ і Організації звільнення Палестини, і обговорювати це питання більше не хоче.

Проте, Аббас, можливо, залишиться на своїй посаді ще певний час, оскільки вибори можуть відкласти: ХАМАС стверджує, що не дозволить проводити голосування в Газі.

На думку експертів, рішення Аббаса не балотуватися на виборах буде ще одним серйозним ударом по близькосхідній політиці адміністрації США.

Представники Білого дому охарактеризували Аббаса як "важливого історичного лідера палестинського народу і вірного партнера Сполучених Штатів". Але вони відмовилися обговорювати можливі наслідки його кроку для мирного процесу.

Читайте також:

Глава Палестини вимагає від Ізраїлю демонтувати "стіну безпеки"

Ізраїль погодився визнати палестинську державу

Ізраїльський наступ на сектор Газа коштував 4 млрд доларів

Ізраїль вперше публічно виступив проти планів США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: