ООН відмовила Палестині

ООН відмовила Палестині

Палестина послідовно виступає за визнання своєї державності

Палестинцям не вдалося заручитися підтримкою дев'яти членів Ради Безпеки, чиї голоси необхідні для прийому країни в ООН.

11 листопада стало зрозуміло, що надії палестинців на переважну підтримку їхньої заявки про прийом в члени Організації Об'єднаних Націй були нереальними.

Справа, швидше за все, не дійде навіть до останньої стадії процесу прийому: голосування в Раді Безпеки ООН, де Сполучені Штати мали намір накласти вето на резолюцію про прийом Палестини.

Як передає Радіо Свобода, палестинцям не вдалося заручитися підтримкою дев'яти членів Ради Безпеки, чиї голоси необхідні для схвалення резолюції.

Спеціальний комітет Ради Безпеки з прийому нових членів, що підготував конфіденційну доповідь, не зміг винести рекомендації щодо заяви про прийом Палестини в ООН. Президент Ради Безпеки оголосив лише, що члени Ради обговорять цей документ: "У ньому містяться кілька елементів, ми повинні повністю оцінити їх і вирішити, чи потрібні від Ради Безпеки подальші дії".

Дії ці залежатимуть від вибору палестинців, від того, чи стануть вони наполягати на голосуванні за їхньою заявкою про прийом в Раді Безпеки, чи вирішать уникнути прямої публічної відмови у вступі до ООН, який тепер виглядає неминучим.

Яке рішення вони приймуть невідомо, але в своєму першому ж коментарі палестинський представник в ООН Ріад Мансур представив цю невдачу як тактичний відступ в контексті стратегічної ситуації, сприятливої для палестинців.

"Ми знаємо, що у нас є значна підтримка в Раді Безпеки, переважна підтримка в Генеральній Асамблеї. На жаль, є сильна країна, яка під час обговорень відверто заявила, що якщо навіть за нас проголосують чотирнадцять членів Ради безпеки, ми не станемо зараз членами ООН. Ми знали про це з самого початку, але сподівалися на те, що дипломатичні зусилля, наш прийом в ЮНЕСКО як Палестинської держави можуть змінити ситуацію. На жаль, цього не сталося, але ми сповнені рішучості продовжувати наші зусилля доти, поки не дозріють умови в Раді Безпеки для прийому Палестини в ООН", - заявив Ріад Мансур.

Палестинський представник сказав, що немає нічого принизливого у відмові у вступі до ООН з першої спроби, і нагадав, що через це пройшли кілька країн, у тому числі, Німеччина та Ізраїль.

Нагадаємо, наприкінці вересня Палестина подала заявку на членство в ООН. Розгляд заявки планується на кінець листопада.

Тим часом ЮНЕСКО стало першим агентством ООН, що визнало палестинську державу. Півсля цього рішення США, Ізраїль та Канада ухвалили рішення припинити фінансування ЮНЕСКО.

Читайте також:

США відмовилися фінансувати ЮНЕСКО через Палестину

Палестину взяли в ЮНЕСКО

Ізраїль популярно пояснив, чому не слід визнавати Палестину

Головний прихильник палестинців в ООН підтримав Ізраїль

Повʼязані теми:

Наступна публікація