Польща поновила розслідування злочинів Освенцима

Влада Польщі поновила розслідування злочинів, скоєних в Освенцимі і шукатиме колишніх посібників нацистів, які ще залишилися в живих.

У Польщі відновили розслідування злочинів, скоєних у нацистському таборі смерті Освенцим під час Другої світової війни. За п'ять років існування табору тут було вбито більше мільйона людей (за деякими даним, навіть 3-4 мільйони) – в основному євреїв та поляків.

Розслідування проводить краківське відділення Інституту національної пам'яті, створеного для вивчення діяльності органів держбезпеки соціалістичної Польщі, нацистської Німеччини та СРСР.

Мета нового розслідування - знайти співробітників Освенцима, які залишилися в живих.

Чи будуть проводитися аналогічні пошуки колишніх працівників інших концтаборів, розташованих на території Польщі - Треблінки, Собібора, Хелмно - поки неясно.

Більшість працівників таборів смерті були засуджені в Польщі одразу після війни, проте в 1956 році у зв'язку з амністією суди над ними були припинені.

Рішення Польщі про відновлення розслідування привітав Ефраїм Зурофф, відомий борець з нацизмом.

За його словами, це може мати величезне значення для відкриття нових справ завдяки прецеденту, створеному на початку цього року в результаті суду над Іваном Дем'янюком, який був виданий США Німеччині за звинуваченням у злочинах проти людяності.

Дем'янюк був визнаний винним у співучасті в масових вбивствах під час служби охоронцем в таборі смерті Собібор у Польщі.

Читайте також:

Фільм "Освенцим" шокував Німеччину реалістичною жорстокістю

Засудженого за нацистські злочини Дем'янюка поселили на курорті в Альпах

ФСБ Росії: в Освенцимі загинули втричі більше людей, ніж вважалося раніше

У Франції помер останній гей, який пройшов Бухенвальд

ВідеоВ Освенцимі вбито майже 2,5 мільйона людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: