ФСБ Росії: в Освенцимі загинули втричі більше людей, ніж вважалося раніше

За даними документів ФСБ Росії, у концтаборі Освенцим загинули не близько 1,5, а цілих 4 мільйона людей. Трупів було так багато, що їх спалювали на багаттях.

ФСБ Росії оприлюднило архіви, згідно з якими у концентраційному таборі Освенцим в Польщі нацисти знищили не менше 4 мільйонів людей, в основному – євреїв.

Це втричі більше, ніж вважалося досі. Точної кількості загиблих в Освенцимі встановити неможливо, оскільки багато документів було знищено і німці не вели облік жертв, яких направляли до газових камер. Однак сучасні історики сходяться в тому, що в таборі було знищено від 1,1 до 1,6 мільйонів людей.

Натомість опубліковані напередодні  65-ї річниці звільнення Освенцима радянськими військами дані дають можливість припустити, що загиблих було набагато більше.

"Починаючи з 1940 року, в Освенцим з окупованих територій щодня прибували близько 10 ешелонів з людьми. У кожному ешелоні було 40-50 вагонів. У кожному вагоні було від 50 до 100 людей. Близько 70% з тих, кого привозили, знищували одразу", - розповів російський історик і науковий співробітник Центрального Архіву ФСБ Володимир Макаров.

За його словами, лише "незначна частина найбільш здорових тимчасово використовувалися як робоча сила на військових заводах і як піддослідні для різного роду медичних експериментів".

Як повідомив історик, у таборі функціонували потужні крематорії з пропускною спроможністю 270 тисяч трупів на місяць. При кожному крематорії була газова камера, де людей труїли газом "Циклон". Трупів було так багато, що крематоріїв не вистачало, і їх спалювали на величезних багаттях.

В архівах російських спецслужб є також свідоцтво одного з очевидців, польського робочого Антона Хонкіша, який стверджував, що в Освенцимі було знищено щонайменше шість мільйонів людей.

Читайте також:

У світі відзначається Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту

Україна не підтримала резолюцію ООН, яка засуджує героїзацію нацизму

Викрадений напис Arbeit Macht Frei повернули до Освенцима

Нащадок Гітлера прийняв іудаїзм та переїхав до Ізраїлю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: