Президент Сербії визнав втрату контролю над Косовом

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Республіка Косово оголосила незалежність 11 років тому.

Президент Сербії Олександр Вучич заявив депутатам, що прийшов час визнати, що вони втратили контроль над Косовом. Про це він заявив під час виступу перед членами сербського парламенту.

Політик виступив на спеціальній сесії парламенту, присвяченій проблемі взаємин з Косово. Вучич закликав депутатів до вибору між "солодкою брехнею і гіркою правдою".

"Без цього ми не дізнаємося реальний стан справ у Косові, в Метохії, хто ними керує, і яке становище сербів у Косові і Метохії", - заявив Вучич.

Він підкреслив, що необхідно визнати, що Сербія зазнала великої національної поразки, втратила територію, зазнала значних економічних втрат.

За словами Вучича, існує два сценарії розв'язання косовської проблеми. Перший - це збереження статус-кво і "заморожений конфлікт". Другий варіант - нормалізація відносин між Белградом і Приштиною. Президент Сербії підкреслив, що сам виступає за другий шлях.

Як відомо, 17 лютого 2008 року парламент Косова проголосив незалежність краю в односторонньому порядку. Раніше Сербія не визнавала незалежность Косова, через що країна не мала остаточного визнання у світі. 

Нагадаємо, на початку серпня 2018 року Сербія і Косово звинуватили одне одного в зазіханнях на північні регіони. У Белграді застерігали, що сили безпеки Косова за підтримки США планують таємне вторгнення на непідконтрольну їм північ Косова, де проживає значна частина сербів. У Пріштині ж мали інформацію, що Сербія начебто планує в односторонньому порядку проголосити сербську автономію на півночі Косова. 

Пізніше, восени, у Косові заявили про плани перетворити сили безпеки Косова на повноцінні збройні сили. На це негативно відреагували у Сербії і навіть погрожували введенням своїх військ.

Відео У Косово люди протестують через забруднене повітря

У Приштині забруднення повітря досягло критичної позначки. Без масок пересуватися містом неможливо. У будинках доводиться щільно зачиняти вікна. Протестувальники у всьому обвинувачують владу. Кажуть, максимум, що вона поки зробила для поліпшення ситуації, тимчасово заборонила вантажівкам в’їжджати до міста.

У Косово люди протестують через забруднене повітря

Залиште свій коментар

Вибір редакції