Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Росія місяць очолюватиме Радбез ООН

Серед питань, які мають бути розглянуті, також є використання отруйних речовин під час конфлікту у Сирії.

У суботу, 1 жовтня, Росія бере головування в Раді безпеки ООН.

Перша зустріч Радбезу під головуванням Росії пройде 3 жовтня, коли буде затверджена програма роботи на поточний місяць, повідомляє ТАСС.

Програма роботи Радбезу на жовтень передбачає близько 20 засідань. "Центральним заходом російського головування стануть дебати 28 жовтня щодо співпраці ООН з регіональними організаціями: ОДКБ, ШОС і СНД", - повідомили у дипмісії.

Крім того, 19 жовтня в Радбезі відбудуться щоквартальні дебати з близькосхідного врегулювання, а 25 жовтня - по темі "Жінки, мир і безпека".

Протягом місяця члени Ради безпеки також мають зайнятися конфліктами в Африці, в тому числі в суданській провінції Дарфур, Демократичній Республіці Конго, Малі, Центральноафриканській Республіці і Південному Судані, а також приділити увагу кризам у країнах Близького Сходу. Зокрема, будуть обговорюватися ситуації в Ємені, Лівані.

А щодо Сирії цього місяця очікуються щонайменше дві зустрічі. Одна з них буде присвячена гуманітарної ситуації в країні, а друга - ситуації із застосуванням отруйних речовин під час конфлікту.

Нагадаємо, Рада безпеки ООН складається з 15 членів, у тому числі п'яти постійних - Великобританії, Китаю, Росії, Франції і США. Кожен з них володіє правом вето. Решта складу РБ щорічно оновлюється наполовину. Відповідно до Статуту всесвітньої організації РБ несе відповідальність за підтримання миру та міжнародної безпеки, і підкорятися його рішенням зобов'язані всі країни - члени ООН.

Представлені у Раді безпеки держави очолюють її роботу по черзі в алфавітному порядку англійської мови. Головування країни в РБ триває протягом одного календарного місяця. У вересні ці функції виконувала Нова Зеландія, а в листопаді керувати роботою Ради буде Сенегал.

Залиште свій коментар

Вибір редакції