Росія показала "Fuck" афганським талібам

Дата публікації
Перегляди
2662
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Росія показала "Fuck" афганським талібам

Екс-міністр оборони РФ Сергій Іванов розповів, чому Путін не завадив операції США в Афганістані / Фото: AFP

На пропозицію талібів об'єднатися проти США росіяни відповіли "всесвітньо відомим англомовним жестом".

Представники руху "Талібан" в 2001 році пропонували Росії об'єднатися проти США, але дістали жорстку відмову, розповів екс-міністр оборони РФ Сергій Іванов.

За словами Іванова, пропозицію у Москві "відкинули всесвітньо відомим англомовним жестом - "Fuck off", йдеться в документальному фільмі "Путін, Росія і Захід" корпорації BBC, перша серія якого була показана 19 січня.

Іванов розповів британським журналістам, що пропозиція від талібів надійшла буквально через кілька днів після початку військової операції в Афганістані.

"На кордоні Таджикистану та Афганістану представники талібів вийшли на контакт з нашими прикордонниками. І вони сказали, що мають повноваження, мало не від мулли Омара, що пропонують "Талібану" і Росії об'єднатися проти США", - зазначив він.

Згадуючи початок війни в Афганістані, Сергій Іванов пояснив, чому він займав жорстку позицію в питанні про використання США території колишніх радянських республік Середньої Азії.

"Ми турбувалися, що з розширенням американської присутності в регіоні почнеться менторське навчання демократії, і в регіоні почнуться невигідні для нас політичні процеси", - зауважив він.

"Почалася (операція в Афганістані - прим. ред.), як зараз пам'ятаю, 7 жовтня в день народження Путіна. Ми з ним вечеряли... і я пожартував, ось вам, Володимир Володимирович, подарунок до вашого дня народження", - згадав Іванов.

Однак в результаті Путін фактично пішов проти думки свого міністра оборони і дав добро американцям на активну військову присутність в середньоазіатських країнах, йдеться у фільмі.

У першій частині документального фільму, яка називається "Прихід до влади" (Taking Control), відстежується підйом Володимира Путіна на вершину влади в Росії: з моменту призначення його прем'єр-міністром і обрання на посаду президента - до арешту бізнесмена Михайла Ходорковського в жовтні 2003 року.

Фільм майже повністю складається з інтерв'ю учасників та свідків подій: відомих чиновників, політиків і бізнесменів, у тому числі самого Володимира Путіна, Михайла Касьянова, Андрія Ілларіонова, Сергія Іванова, Михайла Ходорковського, а також Коліна Пауелла, Кондолізи Райс, Герхарда Шредера.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2662
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація