10 років війни в Афганістані: генерали НАТО визнають поразку

Напередодні екс-командувач силами коаліції генерал Стенлі Маккрістал піддав критиці дії союзників. З ним солідарний і колишній високопоставлений чиновник з бундесверу Гаральд Куяте.

7 жовтня виповнюється 10 років з моменту вторгнення військ НАТО до Афганістану. Напередодні "ювілею" все більше західних військових визнають своє фіаско - реалізувати жодну з поставлених цілей силам НАТО не вдалося.

Як повідомляється, напередодні екс-командувач силами коаліції генерал Стенлі Маккрістал піддав критиці дії союзників. З ним солідарний і колишній високопоставлений чиновник з бундесверу Гаральд Куяте.

У той же час президент США Барак Обама знайшов винних на стороні: він звинуватив владу сусіднього Пакистану в тому, що ті сприяють дестабілізації обстановки в Афганістані.

Під час свого виступу в Раді з міжнародних відносин, Стенлі Маккрістал заявив, що армія США в Афганістані діє наосліп і їй не вистачає знань щоб гідно завершити тривалу кампанію.

"Ми знали мало і навіть сьогодні знаємо недостатньо. Багато хто з нас, в тому числі і я, мали дуже поверховий погляд на новітню історію, на останні 50 років", - заявив генерал.

За його словами, найскладнішим завданням залишається створення такого уряду Афганістану, який би користувався довірою у населення і мав змогу знизити вплив талібів. Він підкреслив, що якщо рішення про вторгнення в Афганістан після терористичних атак 11 вересня 2001 року було зрозумілим світовій спільноті, то військова операція проти Іраку лише викликала обурення в мусульманському світі і відвернула додаткові ресурси, які могли б з успіхом застосовуватися в Афганістані .

Думка Маккрістала розділяє і колишній генеральний інспектор бундесверу Гаральд Куяте. За його словами, з політичної точки зору місія німецької армії в Афганістані виконана - Німеччина продемонструвала свою солідарність з США. Але, якщо говорити про стабілізацію обстановки в регіоні, вона зазнала повне фіаско.

На думку колишнього чиновника бундесверу, через те, що присутність НАТО в Афганістані довгий час позиціонувалося як "операція по стабілізації", німецькі солдати не отримували озброєння, яким вони могли б дати відсіч противнику.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що на війну в Іраку і Афганістані США витратили понад 30 млрд доларів.

Читайте також:

З афганської армії масово тікають солдати і офіцери

Британський морський піхотинець розповів про заборону стріляти по талібах

Війни США за останні 10 років забрали життя 255 тисяч людей

Відео10 років війни в Афганістані: Генерали НАТО визнають поразку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: