10 років війни в Афганістані: генерали НАТО визнають поразку

Напередодні екс-командувач силами коаліції генерал Стенлі Маккрістал піддав критиці дії союзників. З ним солідарний і колишній високопоставлений чиновник з бундесверу Гаральд Куяте.

7 жовтня виповнюється 10 років з моменту вторгнення військ НАТО до Афганістану. Напередодні "ювілею" все більше західних військових визнають своє фіаско - реалізувати жодну з поставлених цілей силам НАТО не вдалося.

Як повідомляється, напередодні екс-командувач силами коаліції генерал Стенлі Маккрістал піддав критиці дії союзників. З ним солідарний і колишній високопоставлений чиновник з бундесверу Гаральд Куяте.

У той же час президент США Барак Обама знайшов винних на стороні: він звинуватив владу сусіднього Пакистану в тому, що ті сприяють дестабілізації обстановки в Афганістані.

Під час свого виступу в Раді з міжнародних відносин, Стенлі Маккрістал заявив, що армія США в Афганістані діє наосліп і їй не вистачає знань щоб гідно завершити тривалу кампанію.

"Ми знали мало і навіть сьогодні знаємо недостатньо. Багато хто з нас, в тому числі і я, мали дуже поверховий погляд на новітню історію, на останні 50 років", - заявив генерал.

За його словами, найскладнішим завданням залишається створення такого уряду Афганістану, який би користувався довірою у населення і мав змогу знизити вплив талібів. Він підкреслив, що якщо рішення про вторгнення в Афганістан після терористичних атак 11 вересня 2001 року було зрозумілим світовій спільноті, то військова операція проти Іраку лише викликала обурення в мусульманському світі і відвернула додаткові ресурси, які могли б з успіхом застосовуватися в Афганістані .

Думка Маккрістала розділяє і колишній генеральний інспектор бундесверу Гаральд Куяте. За його словами, з політичної точки зору місія німецької армії в Афганістані виконана - Німеччина продемонструвала свою солідарність з США. Але, якщо говорити про стабілізацію обстановки в регіоні, вона зазнала повне фіаско.

На думку колишнього чиновника бундесверу, через те, що присутність НАТО в Афганістані довгий час позиціонувалося як "операція по стабілізації", німецькі солдати не отримували озброєння, яким вони могли б дати відсіч противнику.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що на війну в Іраку і Афганістані США витратили понад 30 млрд доларів.

Читайте також:

З афганської армії масово тікають солдати і офіцери

Британський морський піхотинець розповів про заборону стріляти по талібах

Війни США за останні 10 років забрали життя 255 тисяч людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: