Росія включила сіль у список санкційних продуктів

Заборона може зачепити і українську продукцію. 

Сьогодні, 13 вересня, російський уряд включив сіль до списку продуктів, ввезення яких заборонено на територію РФ.

Рішення набуде чинності 1-го листопада 2016 року.

Митна служба РФ раніше повідомляла, що в 2015 році Росія імпортувала 1,7 млн тон солі, а на експорт відправила 54,8 тисячі тонн. Головними постачальниками солі до РФ стали Україна, Білорусія, Казахстан, Туреччина, Нідерланди, Данія і Швейцарія, пише Slon.ru.

У грудні 2015 року Росспоживнагляд ввів заборону на постачання солі, виробленої в Туреччині, а в січні того ж року - на продукцію української "Артемсолі". У серпні 2016 року українське підприємство почало повертати у Росії втрачені позиції після заборони на постачання, яка діяла понад рік. Так, із травня 2016 підприємство експортувало в Росію понад 70 тисяч тонн солі, зайнявши майже 13,5% місцевого ринку.

Цікаво, що у липні 2016 року син генпрокурора РФ Артем Чайка став основним акціонером "Східно-Сибірської торгово-промислової компанії" (ВСТПК), одного з найбільших виробників солі в Росії.

Нагадаємо, З 1 січня 2016 року Російська Федерація призупинила поставки українських товарів. Відповідний наказ підписав прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв. 

 

 

Залиште свій коментар

Наступна публікація