Росія збільшить свою територію за рахунок Арктики

Дата публікації
Перегляди
4561
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Росія збільшить свою територію за рахунок Арктики

Росія знайшла спосіб збільшити свою територію

Російські чиновники знайшли спосіб розширити кордони в Арктиці без схвалення інших країн.

Росія збирається найближчим часом збільшити свою територію за рахунок розширення кордонів в Арктиці.

У міністерстві економічного розвитку запропонували змінити вихідні лінії для розрахунку територій шельфу, повідомила газета "Известия" з посиланням на джерело в російському уряді.

Такі внутрішні зміни не потребуватимуть схвалення з боку інших країн, а кордони при цьому посунуть на сотні миль.

Зараз в Росії діють законодавчі акти, ухвалені ще за часів СРСР. Для відліку зовнішніх меж морських вод арктичного узбережжя використовується комбінація прямих вихідних ліній (вони випрямляють нерівності берега) і нормальних ліній (так далеко море відступає за найсильніших відливах).

Тепер в Москві пропонують використовувати саме метод прямих вихідних ліній, а нормальні лінії застосовувати тільки тоді, коли використовувати прямі неможливо.

У такому випадку, межі територіальних вод, виняткова економічна зона і межі шельфу посунуться в бік Північного полюса ще на кілька миль. Кілька нових районів арктичних морів у міністерстві пропонують віднести до історичних вод.

За даними джерела, розгляд цього питання, швидше за все, буде проходити тільки в середині 2012 року - наукові дослідження щодо приєднання вод з історичних підстав ще тривають.

Нагадаємо, Росія протягом останніх десяти років намагається розширити межі своєї території арктичного шельфу. Заявка в ООН була подана двічі, і поки не схвалена.

Згідно з Конвенцією про морське право 1982 року, прибережна держава може відміряти продовження континентального шельфу в рамках 200 морських миль (370 км). При цьому, якщо прибережна держава доведе, що морське дно континентального шельфу є природним продовженням континентальної частини, то можна відсунути кордон і на 350 морських миль (648 км). Щоб довести це, Росія вже провела буріння в районі хребта Ломоносова.

Основний інтерес Росії в Арктиці - енергетичний. Якщо зону вдасться розширити до 350 миль, то сумарні ресурси вуглеводнів континентального шельфу складуть близько 100 млрд тонн умовного палива, з яких 80% припадає на природний газ.

Читайте також:

В Арктиці виявили величезні поклади метану

Wikileaks розсекретив таємниці "війни" за Арктику між Росією та США

Москва відправляє в Арктику армію охороняти російську нафту

Росія доведе права на Арктику з допомогою нового географічного атласу

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4561
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація