Росія розширить свою територію в Арктиці на мільйон квадратних кілометрів

Росія збирається обійти Канаду та Сполучені Штати в гонці за "скарби Арктики", подавши науково обґрунтовану заявку до ООН.

Росія планує в 2012 році подати в профільну комісію ООН заявку на розширення меж свого шельфу в Арктиці, повідомив віце-прем'єр Росії Сергій Іванов.

"Я сподіваюся, що наступного року ми представимо в комісію ООН нормальну, науково обґрунтовану заявку", - зазначив Іванов.

Наразі, розповів він, вчені готують наукове обґрунтування російських претензій на шельф у районі хребтів Ломоносова і Менделєєва.

Якщо все пройде вдало, Росія отримає понад мільйон квадратних кілометрів площі в Арктиці, що відповідає приблизно одній десятій всієї площі Сибіру. Це дасть Росії контроль над 60% всіх вуглеводнів, які можуть бути виявлені в регіоні.

Крім того, Росія може отримати право розробляти родовища нафти і газу в трикутнику Чукотка - Мурманськ - Північний Полюс. За словами Іванова, днями стартувала друга наукова експедиція для обґрунтування претензій щодо розширення меж шельфу. Її мета - довести, що підводні хребти Ломоносова і Менделєєва, які тягнуться до Гренландії, є геологічним продовженням російської території.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Міністерство оборони РФ займається формуванням спецбригад для захисту економічних та інших інтересів країни в Арктиці.

Читайте також:

Канада готує масштабні військові навчання у Арктиці

Москва відправляє в Арктику армію охороняти російську нафту

Росія доведе права на Арктику з допомогою нового географічного атласу

Wikileaks розсекретив таємниці "війни" за Арктику між Росією та США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: