Wikileaks розсекретив таємниці "війни" за Арктику між Росією та США

Wikileaks опублікував матеріали, з яких випливає, що Росія, США та Канада ведуть таємну війну за ресурси Арктики, зокрема нафту та газ.

Сайт Wikileaks опублікував листування співробітників Держдепартаменту США, в якому йдеться про те, що США і Росія протягом останніх декількох років борються за освоєння Арктики.

За відомостями американців, неосвоєний шельф кількох морів Північного Льодовитого Океану багатий на нафту, газ, дорогоцінне каміння.

Зокрема, експедиція полярного дослідника Артура Чилінгарова, коли у 2007-му році він встановив російський прапор на дні океану в точці Північного полюса, діставшись туди на підводному човні, називається у матеріалах "цілеспрямованим кроком Кремля" та наказом "Єдиної Росії".

Там же наводяться слова російського представника в НАТО Дмитра Рогозіна про те, що "в XXI столітті розгорнеться війна за ресурси, і Росія не повинна програти цю битву".

Також в оприлюднених файлах висловлюється стурбованість територіальними претензіями Канади. У США планували придушити їх "значним посиленням своєї національної присутності в Арктиці".

За повідомленнями, в 2008 році посольство США в Оттаві попросило Вашингтон почекати з ухваленням президентської директиви, що регламентує, що "США повинні значно посилити свою національну присутність, щоб захищати свої інтереси в Арктиці".

Секретні матеріали дипломатичного листування з приводу багатств Арктики з'явилися напередодні зустрічі міністрів закордонних справ країн, що входять до Арктичної Ради, — Росії, США, Канади, Данії, Норвегії, Фінляндії, Швеції та Ісландії.

Представники цих держав у минулий четвер зібралися у Гренландському місті Нуук, щоб підписати угоду про міжнародну співпрацю на арктичних територіях.

В оприлюднених депешах, міністр закордонних Данії Пер Стіг Меллер жартома зауважив, спілкуючись з американцями, що якщо вони не будуть вплутуватися у битви за північні території, у Копенгагена буде більше можливостей для їх розділу.

Справа в тому, що поки острів Гренландія, який омивається Атлантичним і Північним Льодовитим океаном, належить Данії.

У свою чергу американські дипломати в листуванні висловлюють міркування, що в разі надання Гренландії незалежності нафтові та газові компанії США отримають "унікальну можливість" освоїти багаті на ресурси території.

Колишній посол США у Данії Джеймс Кейн в одному з донесень повідомляє, що він відрекомендував уряду Гренландії нью-йоркських фінансистів, які обіцяли допомогти отримати гренландській владі інвестиції для розробки корисних копалин.

Відзначимо, раніше, Росія, щоб довести, що має виключне право на розробку природних ресурсів на цих територіях, планує створити новий атлас Арктики.

Читайте також:

Кремль: матеріали WikiLeaks підтвердили, що РФ не нападала на Грузію

Wikileaks: США таємно фінансували повалення президента Сирії

Росія доведе права на Арктику з допомогою нового географічного атласу 

Японія викрила підступні плани Росії з приводу Курил

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: