Москва відправляє в Арктику армію охороняти російську нафту

Росія вирішила відправити в Арктику частини Повітряно-десантних військ, які повинні будуть захищати континентальний шельф РФ.

Міноборони РФ вирішило відправити частини Повітряно-десантних військ (ПДВ) та з'єднання Сухопутних військ і Військово-морського флоту захищати континентальний шельф Росії в Арктиці.

Як заявив командувач ПДВ генерал-лейтенант Володимир Шаманов, відповідні пропозиції будуть передані для затвердження до Генерального штабу Збройних сил РФ.

Але, за його словами, уже є рекомендації Генштабу про початок цієї роботи.

"Я поставив завдання заступнику командувача ПДВ про опрацювання можливих варіантів участі частин ПДВ у виконанні спільних завдань зі з'єднаннями Сухопутних військ і Військово-морського флоту", - пояснив він.

Генерал повідомив, що зараз десантники проводять комплексну оцінку завдань, які вони мають виконувати в Арктиці.

За оцінками вчених, в Арктиці залягають найбагатші родовища нафти і газу. Суперечки навколо питання, хто саме буде займатися розробкою арктичного шельфу, тривають вже багато років.

Зокрема, Росія наполягає на збільшенні території свого шельфу.

З Москвою не згодні Данія, Канада, США, які самі не проти розширити свої володіння. Претендують на шматок "арктичного пирога" і розташовані далеко на півдні Китай і Японія.

За міжнародними угодами, усім країнам світу заборонено використовувати Арктику у військових цілях: будувати там військові бази і влаштовувати прольоти над Північним полюсом військових літаків.

Читайте також:

Росія доведе права на Арктику з допомогою нового географічного атласу

Wikileaks розсекретив таємниці "війни" за Арктику між Росією та США

Північний полюс поволі переміщується з Канади до Росії

У Росії готують армію, яка переможе будь-яку сусідню за 2 тижні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: