Спецслужби встановили організатора теракту в "Домодєдово"

20-річний смертник був "безвольною лялькою" в руках аміра Хамзата. Юнака "обробили" не тільки психологічно, але й фізично, підсадивши на наркотики.

Російські спецслужби встановили організатора теракту в аеропорту "Домодєдово", який стався 24 січня і забрав життя 37 людей.

За наявною інформацією, 20-річного смертника Магомеда Євлоєва "підсадив" на психотропні речовини, підготував і відправив до Москви командир південно-західного сектору забороненого "Імарату Кавказ" Аслан Бютукаєв (амір Хамзат), пише видання "КоммерсантЪ".

За даними оперативників, Євлоєв страждав на нервовий розлад після отриманої в дитинстві травми голови. Вони вважають, що Бютукаєв прихистив Євлоєва, обробив його ідеологічно і підсадив на сильнодіючі психотропні препарати.

Як розповіли очевидці, Євлоєв, який отримав серед бойовиків ім'я Сейфуллах, у підсумку став "безвольною лялькою" в руках Бютукаєва - до січня цього року він перебував в абсолютній залежності від ліків, які отримував, і волі свого "господаря".

Частину даних слідчим вдалося отримати завдяки затриманню 28 лютого у Москві ватажка однієї з районних банд бойовиків у Чечні, 29-річного Хату Баталова, який був призначений на цю "посаду" Доку Умаровим.

37-річний Аслан Бютукаєв також зробив стрімку кар'єру в бандпідпіллі, після того, як восени минулого року підтримав Доку Умарова в його конфлікті з авторитетними чеченськими амірами.

Як подяку за вірність Хамзат отримав посаду командувача південно-західного сектору опору і так званий батальйон смертників "Ріяд ас-Саліхій", який дістався йому в спадок від убитого Шаміля Басаєва.

Амір Хамзат став відомий спецслужбам завдяки розтиражованому незабаром після теракту в "Домодєдово" відеозверненні Умарова. На записі Хамзат сидів біля Умарова разом з майбутнім смертником Євлоєвим.

У МВС Чечні стверджують, що в усьому південно-західному секторі "Імарату" залишилося всього 11 активних бойовиків. За даними джерел у МВС, раніше підготовкою смертників також займався цей сектор, однак роботу курирував Саїд Бурятський (Олександр Тихомиров). Він переконував людей йти на смерть винятково силою свого слова. Хамзат же, на відміну від нього, не володіє такими знаннями в психології, релігії і авторитетом, тому використовує "хімію".

Нагадаємо, теракт у "Домодєдово" стався 24 січня. Смертник – пізніше з'ясувалося, що це 20-річний виходець з Інгушетії Магомед Євлоєв – привів у дію вибуховий пристрій у натовпі зустрічаючих.

37 людей загинули, близько 180 дістали поранення.

У справі про теракт також затримано п'ятьох осіб у віці від 16 до 23 років, зокрема 16-річного брата смертника Ахмеда і його 22-річну сестру Фатіму.

Читайте також:

У Москві затримали наставника смертника з "Домодєдово"

Російський сенатор: за терактом в "Домодєдово" стоїть Саакашвілі

Мати смертника з "Домодєдово" вибачилася за сина

Доку Умаров взяв на себе відповідальність за теракт в "Домодєдово" (відео)

ВідеоНаслідки теракту у "Домодєдово"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: