США занепокоїлися розвитком китайської армії

Американські експерти висловили стурбованість швидким зростанням китайської армії та військової міці.

У Міністерстві оборони США стурбовані зростанням військової міці Китаю. Американські військові експерти підготували доповідь, з якої випливає, що, враховуючи темпи розвитку китайської армії, вже до 2020 року вона стане цілком сучасною.

Повідомлення про доповідь розповсюдило військове відомство США.

Настільки посилену увагу розвиткові армії, на думку американських військових експертів, офіційний Пекін приділяє з огляду на можливий конфлікт зі США на Тайвані.

Нові досягнення Пекіна дадуть країні змогу завдавати ударів по регіональних базах ВПС і інших військових об'єктах різних країн у разі необхідності, переконані в Пентагоні.

Нещодавно Пекінові вдалося добратися й до секретних технологій США: пакистанська влада, за інформацією західних ЗМІ, дозволила китайським фахівцям оглянути уламки нового вертольота-"невидимки", який було збито під час операції з усунення "терориста номер один" Усами бен Ладена. Тим часом офіційна влада КНР заперечує факт дослідження уламків секретної зброї США.

Протягом 2010 року Китаю вдалося значно просунутися в розробці боєздатної антикорабельної балістичної ракети (можливо, тут йдеться про ракету DF-21D), продовжити роботу з проектування авіаносця та завершити прототип першого літака-невидимки, цитує доповідь газета The Washington Times.

Нещодавно розпочато ходові випробування авіаносного корабля, побудованого за радянських часів, але реконструйованого (мова про придбаний КНР в України недобудований авіаносець).

Значно зріс арсенал ракет наземного базування DH-10, дальність дії яких становить близько півтора тисяч кілометрів. Якщо 2009 року їх було близько 350, то 2010 року - вже 500.

Посилену увагу китайські стратеги звертають на ударні підводні човни, сучасні кораблі, літаки морського базування, протисупутникові ракети й лазерні установки.

У розпорядженні китайської армії - також арсенал балістичних ракет, зокрема й оснащених ядерними боєголовками, сучасні літаки, включно з безпілотними літальними апаратами, ракети типів "земля-земля" та "повітря-земля", загони спеціального призначення та електронна зброя.

Китайські військові структури також продовжують і навіть посилюють дедалі агресивніший збір інформації з комп'ютерних мереж.

Здібності китайських військових хакерів може бути застосовано не тільки для отримання засекреченої інформації, а й для підриву серверів противника, а також влаштування збоїв у роботі керованих ними військових об'єктів, відзначають західні ЗМІ.

У згаданій доповіді Міністерства оборони США вперше зроблено висновок, що до кінця поточного десятиліття Пекін буде в змозі успішно надіслати середній за розмірами контингент сухопутних і військово-морських сил на театр військових дій, що знаходиться далеко від Китаю.

У попередніх доповідях, що готувалися для конгресменів, таких висновків не містилося.

Разом з тим можливості китайських збройних сил значно обмежені з цілої низки ключових напрямків розвитку, дуже значна частина військового оснащення застаріла, а особовому складові бракує досвіду. Але китайська армія все ж впевнено долає розрив з військами передових країн.

Представляючи цю доповідь у Пентагоні, помічник заступника міністра оборони у справах Східної Азії Майкл Шиффер заявив, що військовий потенціал Китаю, який дедалі зростає, згодом буде здатен дестабілізувати регіональне співвідношення військових сил, посилити напруженість і побоювання в регіоні, збільшити небезпеку непорозумінь і прорахунків.

При цьому США так і не ухвалили рішення щодо продажу партії винищувачів F-16 Тайваню.

Незважаючи на вперше зроблений у доповіді висновок про здатність китайської армії воювати далеко поза межами країни, доповідь вирізняє на диво м'який тон - наприклад, кажучи, що Китай допускає можливість завдати удар першим, автори доповіді називають це положення китайської військової доктрини "активною обороною".

Читайте також:

Президент Болівії: США скоро стануть колонією Китаю

Перший авіаносець Китаю успішно завершив випробування

Пакистан показав Китаю секретний американський вертоліт

Керівництво України, шукаючи військового соратника, вибрало Китай

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: