Трамп підписав документ про вступ Чорногорії в НАТО

Це рішення сприятиме подальшому напруженню відносин між США і Росією.

Президент США Дональд Трамп схвалив вступ Чорногорії в НАТО, усунувши потенційні перешкоди для того, щоб ця балканська країна стала двадцять дев'ятим членом альянсу.

"Сьогодні президент Дональд Трамп підписав документ про ратифікацію Протоколу про приєднання Чорногорії до НАТО", йдеться у заяві Білого дому у вівторок, передає AFP.

Це рішення Трампа було очікуваним, незважаючи на те, що іноді від нього можна почути різкі слова стосовно Північноатлантичного альянсу. Це рішення сприятиме подальшому напруженню відносин між США і Росією, яка назвала вступ Чорногорії в НАТО "провокацією".

Протокол про приєднання Чорногорії до Альянсу ще має ратифікувати Іспанія. У Нідерландах мають пройти встановлені законом строки для можливого референдуму, якщо противники нового члена НАТО захочуть його організувати.

Раніше прокурор Чорногорії заявив, що деякі "російські державні органи" виявилися причетними до спроби перевороту під час виборів в країні в жовтні 2016 року, щоб запобігти вступові Чорногорії до НАТО.

При цьому він уточнив, що такі висновки ґрунтуються на свідченнях фігурантів справи і даних їхніх розмов. Прокурор наголосив, що учасники операції з перевороту були люди з Сербії, країн регіону, а також були "іноземні елементи", особистість яких встановити важко.

Також ЗМІ повідомляли, що в британському уряді переконані в причетності Росії до спроби перевороту в Чорногорії. У МЗС РФ такі заяви назвали спробою "підняти шум на рівному місці".

16 жовтня 2016 року, у день виборів до парламенту, чорногорська влада заарештувала групу з 20 сербів і чорногорців, частина з яких воювала на боці сепаратистів на Донбасі. Їх звинуватили у плануванні збройних нападів на державні установи. Згодом із Сербії депортували групу росіян, нібито причетних до спроби перевороту.

ВідеоРосійські держструктури причетні до спроби державного перевороту в Чорногорії

Залиште свій коментар