Чорногорія назвала імена росіян, які готували вбивство прем'єра Джукановича

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Чорногорія назвала імена росіян, які готували вбивство прем'єра Джукановича

Прем'єр Чорногорії Джуканович / Reuters

Прокуратура країни повідомила імена двох громадян РФ.

Едуард Широков і Володимир Попов, які є громадянами Росії, організували злочинну групу для вбивства прем'єр-міністра Чорногорії Міло Джукановича.

За планом злочинної групи, перед будівлею парламенту в ніч виборів 16 жовтня мали розпочатися сутички з поліцією. Про це повідомили в офісі спеціального прокурора Чорногорії, передає видання Vijesti.

Ці сутички мала спровокувати група демонстрантів, підконтрольних партії "Демократичний фронт".

Слідство також повідомило, що в Москві 26 вересня росіяни зустрічалися з членом радикального руху "Сербські вовки" Александаром Сінджелічем, щоби представити йому план дестабілізації в Чорногорії.

За даними прокуратури, Сінджелічу доручили знайти людей в Сербії, які б перебували під контролем командувача сербської жандармерії Братіслава Дікіча і членів "Демократичного фронту".

Також зазначають, що росіяни для реалізації плану надали Сінджелічу щонайменше 200 тисяч євро, а також зброю і форму.

Крім того, до злочинної групи росіян також входив і Мірко Велімірович, виходець із Косова. Він мав купити 50 автоматів і пістолетів з набоями, щоб атакувати поліцію і захопити парламент.

Однак, після невдалої спроби сутичок росіянин Широков 16 жовтня зустрівся з Сінджелічем і запропонував знайти людину, яка вб'є Джукановича в Подгориці з вогнепальної зброї. Але "Сербський вовк" нібито відмовився від цієї пропозиції.

Після того, як Сінджеліча знайшли в Чорногорії, він здався слідчим, і його заарештували. 

Нагадаємо, 16 жовтня, у день виборів до парламенту, чорногорська влада заарештувала групу з 20 сербів і чорногорців, частина з яких воювала на боці сепаратистів на Донбасі. Їх звинуватили у плануванні збройних нападів на державні установи.

Із Сербії також депортували громадян РФ, які готували терористичні акти в Чорногорії.

А через три дні після візиту глави Ради безпеки РФ Патрушева до Белграда, пов'язаного зі скандалом щодо прем'єра Чорногорії, неподалік будинку батьків прем'єра Сербії Александра Вучича знайшли схованку з ручними гранатами, снайперськими гвинтівками та гранатометом. 

Згодом Чорногорія відкрито звинуватила російських націоналістів у намаганні вбити їхнього прем'єра. 

На що прес-секретар президент РФ Дмитро Пєсков заявив, що Кремль не причетний до спроби вбивства прем'єр-міністра Чорногорії і перевороту в цій країні.

11 листопада британське видання The Guardian, посилаючись на джерело, наближене до уряду Сербії повідомило, що Микола Патрушев, секретар Ради безпеки РФ вибачився за спробу росіян здійснити переворот у Чорногорії. Патрушев нібито назвав замах росіян на прем'єра Чорногорії Міло Джукановича "шахрайською операцією, яка не була схвалена Кремлем".

Згодом Росія спробувала спростувати ці дані, назвавши британське видання "брехунами дня".

Наступна публікація