Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

КНДР все активніше займається планами розвитку Вонсана з моменту оголошення про них у 2014 році.

Прибережний Вонсан - місто, куди жителі Північної Кореї відправляються поїсти морозива, насолоджуючись морським бризом, влаштувати барбекю на пляжі і порибалити. Для їх лідера Кім Чен Ина це не лише літній курорт і майбутній центр туризму, але і відмінне місце для ракетних пусків.

Про це пише Reuters.

Кім розбудовує місто з 360-тисячним населенням і готовий витратити мільярди доларів, щоб перетворити його в туристичну мекку. Крім того, саме звідси він запустив вже близько 40 ракет в рамках програми нарощування ядерного потенціалу КНДР.

Поєднання туризму і ядерної зброї характеризує прийняту Кім Чен Ином стратегію виживання, кажуть дослідники і джерела, знайомі з проектом.

Відео Трамп ухвалив нові санкції проти КНДР

КНДР все активніше займається планами розвитку Вонсана з моменту оголошення про них у 2014 році.

Туризм - одна з небагатьох галузей північнокорейської економіки, яка поки не порушена санкціями ООН. Брошура пропонує іноземним інвесторам можливі варіанти вкладень загальним обсягом близько $ 1,5 мільярда в особливу туристичну зоні Вонсана площею понад 400 квадратних кілометрів, де Кім вже побудував гірськолижний курорт і новий аеропорт.

Згідно з однією із брошур, в цій зоні розташовані близько 140 історичних пам'яток, 10 піщаних пляжів, 680 туристичних об'єктів, чотири мінеральні джерела, кілька бальнеологічних курортів і природних озер і "понад 3,3 мільйони тонн лікувальної грязі, що допомагає у разі невралгії і колітів".

Відео Шпигуни КНДР в Україні - міф чи сувора реальність

Проект, для якого Кім приваблює інвесторів, передбачає будівництво торгового центру вартістю $ 7,3 мільйона, розвиток центру міста, на яке необхідно $ 197 мільйонів, і створення полів для гольфу за $ 123 мільйони (включаючи вартість оренди землі в розмірі $ 62,5 мільйона).

Ніхто з великих зарубіжних партнерів поки не погодився вкласти в проекти Кіма в Вонсан. Новий аеропорт, будівництво якого було завершено у 2015 році, ще не відкрився для міжнародних перельотів. США заборонили своїм громадянам відвідувати Північну Корею, в той час як міжнародні санкції передбачають заборону на створення спільних підприємств з Пхеньяном.

Північна Корея хоче залучати щорічно більше 1 мільйона туристів в короткостроковій перспективі і близько 5-10 мільйонів - "в осяжному майбутньому".

Свіжих статистичних даних про туристів, що відвідали КНДР, немає. Китай повідомляв, що більш 237.000 його громадян відвідали країну в 2012 році, а в 2013 році він припинив публікувати статистику. Для порівняння, Південну Корею в 2016 році відвідали близько восьми мільйонів китайців.

За оцінками Корейського морського інституту, дослідницького центру Південної Кореї, щорічні доходи Північної Кореї від туризму становлять близько $ 44 мільйони - приблизно 0,8 відсотка ВВП країни. Близько 80 відсотків іноземних гостей - це жителі Китаю, повідомила організація. Решта - туристи з Росії і країн Заходу.

У брошурах також можна почерпнути деякі незвичайні відомості про особливості відпочинку в тоталітарній державі.

Недалеко від пропонованого поля для гольфу вартістю $ 123 мільйони на плані видно комплекс, позначений у брошурі як місце літнього відпочинку Департаменту державної безпеки КНДР - органа, який управляє шістьма таборами для ув'язнених у Північній Кореї і здійснює масштабне стеження за громадянами.

По сусідству з цим комплексом, розташованим біля берегової лінії, розташоване місце, де відпочиває "Управління 39" - секретна урядова організація, яка здійснює закупівлі предметів розкоші для сім'ї Кіма.

Ще один комплекс призначений для Корейської національної страхової корпорації - державної компанії, яку Євросоюз звинувачує у причетності до страхових афер.

Стосовно всіх трьох організацій діють міжнародні санкції, введені за роль в отриманні коштів для ядерної і ракетної програм північнокорейського лідера.

Однак для сил безпеки Кіма Вонсан - щось більше, ніж просто курорт.

У 2014 році Кім привіз в Вонсан вище військове керівництво країни. На білому піщаному пляжі біля своєї резиденції він наказав генералам надіти купальні костюми і -  як перевірки їхнвх здібностей - пропливти десять кілометрів. Ці кадри показало державне телебачення. На них зображений Кім, що сидить за столом на пляжі в тіні білої парасольки.

У квітні 2017 року Кім використовував пляж поблизу нового аеропорту Вонсана для проведення артилерійських навчань, які державні ЗМІ описували як наймасштабніші в історії країни. В рамках навчань, "самохідні артилерійські установки калібру 300-мм" відкрили вогонь по мішені, яка була намальована білою фарбою на невеликому острові, розташованому за 3 кілометри від пляжу.

Стрільби, які транслювало держтелебачення, практично стерли цей острів в пил.

Вонсан має важливе символічне значення для династії Кімів: саме сюди в 1945 році для боротьби за суверенітет Північної Кореї разом з радянськими солдатами приїхав Кім Ір Сен, дід Кім Чен Ина, який стояв біля основи КНДР після закінчення японського правління.

На набережній встановлено пам'ятники Кім Ір Сену і Кім Чен Іру, до яких туристи повинні, кланяючись, покладати штучні квіти. По сусідству з палацом династії Кімів розташований дитячий табір Сондовон, який, згідно з північнокорейським державним ЗМІ, впродовж кількох десятиліть приймав "юних піонерів" з країн соціалістичного блоку.

Але повернімося до брошур, вони обіцяють пільгові умови іноземним інвесторам, кажучи, що їх права будуть захищені державою і вони зможуть без обмежень виводити кошти за кордон. Вони зможуть на 50 років орендувати землю, але не володіти нею, і продавати право оренди.

Не всі пропозиції пов'язані виключно з туристичною галуззю. Серед ідей - будівництво ферми морепродуктів, яка буде мати величезне економічне значення та виробничу базу, що дозволяє задовольнити попит туристів і експортувати продукцію на зарубіжний ринок.

Також у планах будівництво заводу з виробництва електроприладів, меблевої фабрики і відкриття реконструйованої фабрики по виробництву рибальського спорядження. Потужності останньої дозволять виробляти 10.000 глибоководних поплавців, 750 тонн канатів і 2.500 "рятувальних жилетів для плавання".

Однак з тих пір, як були складені ці плани, ООН посилила санкції проти КНДР, зокрема, ввівши заборону на експорт морепродуктів і обмеження на створення спільних підприємств.

Нагадаємо, раніше представник комітету миру в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні КНДР заявив, що Пхеньян готовий перетворити США "в море полум'я" у разі продовження нагнітання напруженості і ворожих дій США.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції