У Німеччині затримали подружжя російських шпигунів

Подружня пара діяла в країні понад 20 років, а вийти на неї допомогли арешти в США. За даними ЗМІ, Їх спіймали на місці злочину.

У Німеччині затримані ймовірні російські шпигуни, стверджує журнал Spiegel. За даними видання, подружня пара діяла в країні понад 20 років, а вийти на неї допомогли арешти в США. Їх спіймали на місці злочину: подружжя приймало шифровану передачу у радіоточки.

Як повідомляється, спецпідрозділи німецького Федерального відомства по кримінальних справах провели затримання в містах Марбурзі у федеральній землі Гессен і Балінгене в Баден-Вюртемберзі. Подружжя підозрюють в роботі на російську Службу зовнішньої розвідки, за деякими повідомленнями, мова йде про промислове шпигунство. Затримані ці звинувачення відкидають.

За документами затримані - вихідці з Латинської Америки, які мали австрійські паспорти. Повідомляється, що чоловік народився в Аргентині, а жінка - в Перу. Проте німецькі спецслужби, які провели розслідування в цих країнах, з'ясували, що дані не відповідають дійсності.

Як стверджується, силовики застали ймовірну шпигунку в момент, коли вона приймала зашифроване радіоповідомлення.

У статті, яка буде опублікована в журналі в понеділок, 24 жовтня, звертається увага на те, що це перший інцидент такого роду, що стався після возз'єднання Німеччини. Не виключено, що факт затримання шпигунів може відбитися на німецько-російських відносинах. Слідство припускає, що нелегальна діяльність подружжя почалася ще під час існування радянської спецслужби КДБ.

У той же час черговий дипломат російського диппредставництва в Берліні Георгій Старіковіч заявив, що звернень до посольства Російської Федерації в Німеччині у зв'язку із затриманням ймовірних російських шпигунів не було.

"Я можу сказати, що ми не коментуємо спекуляції в Інтернеті... Ніяких офіційних звернень до посольства з боку німецьких відомств і служб не надходило", - сказав дипломат.

Як повідомляється, німецькі спецслужби звернули увагу на ймовірних шпигунів після того, як минулого року ФБР розкрило в США мережу агентів російських розвідувальних служб. Найвідомішою "шпигункою" стала Анна Чапман. Німецьке видання Focus стверджує, що пара підтримувала з Чапман постійний контакт.

Чапман і ще дев'ять російських розвідників були заарештовані в США в червні 2010 року, ще одній людині, затриманій у даній справі на Кіпрі, вдалося сховатися. Росіянам були пред'явлені звинувачення в злочинній змові з метою ведення діяльності в якості незареєстрованих агентів іноземного уряду.

Після консультацій з допущеним до них співробітником російської СЗР ​​вони визнали свою провину і погодилися на негайну депортацію на батьківщину. На початку липня їх обміняли в віденському аеропорту на чотирьох інших росіян, засуджених раніше в РФ за шпигунство і виданих тепер Заходу - вченого Ігоря Сутягіна, Геннадія Василенка, Сергія Скрипаля та Олександра Запорозького.

Читайте також:

Вдова Литвиненка визнала, що її чоловік працював на британську розвідку

Директор ФБР порадив американцям боятися Росії та Китаю

Агент "90-60-90" Анна Чапман зависла у соцмережі "Вконтакте"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: