У США суд заборонив залякувати курців страшними малюнками

Суддя став на бік виробників сигарет: малюнки з мертвими тілами демонструють не факти, а емоції.

Федеральний суд округу Колумбія заблокував законопроект, що зобов'язує тютюнові компанії країни розміщувати на пачках сигарет картинки, які б відлякували курців.

Суддя Річард Леон став на бік виробників сигарет, заявивши, що виконання розпорядження Управління з контролю за продуктами харчування та ліками (FDA) порушує першу поправку до конституції США.

Влітку цього року FDA оприлюднило графічні зображення, які повинні зайняти 50% переднього та заднього боку сигаретних пачок, що продаються в США, а також 20% реклами тютюнової продукції.

На запропонованих малюнках, зокрема, були зображені мертві тіла, вкритий шрамами рот, потемнілі легені. На одній з картинок був намальований чоловік, який видихає дим з отвору в грудях.

Тютюнові компанії США одразу ж подали на FDA до суду. Виробники сигарет назвали проект неконституційним.

Американський суд таки визнав, що дані картинки не демонструють факти, а є лише проявом емоцій. "Бажання чиновників замінити попереджувальні написи на маленькі рекламні щити - це антитютюнова акція", - сказав Річард Леон.

Нагадаємо, раніше рішення про малюнки-попередження на пачках цигарок було ухвалено і в Україні. Зокрема, уряд схвалив такі варіанти: зображення хворої людини з написом "Курці помирають рано"; рентгенівського знімка грудної клітки курця; зображення жінки з порожньою коляскою з написом "Куріння знижує здатність жінок народжувати дітей"; зображення людського плоду з підписом "Куріння під час вагітності шкодить вашій дитині" та інші.

Читайте також:

Найбільш небезпечна сигарета – викурена в перші півгодини після сну

До 2050 року у восьми країнах світу не залишиться жодного курця

В Ісландії сигарети продаватимуть тільки за рецептом лікаря

Кабмін затвердив страшні малюнки, через які українці кинуть курити

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: