У США суд заборонив залякувати курців страшними малюнками

У США суд заборонив залякувати курців страшними малюнками

У США суд заборонив залякувати курців страшними малюнками

Суддя став на бік виробників сигарет: малюнки з мертвими тілами демонструють не факти, а емоції.

Федеральний суд округу Колумбія заблокував законопроект, що зобов'язує тютюнові компанії країни розміщувати на пачках сигарет картинки, які б відлякували курців.

Суддя Річард Леон став на бік виробників сигарет, заявивши, що виконання розпорядження Управління з контролю за продуктами харчування та ліками (FDA) порушує першу поправку до конституції США.

Влітку цього року FDA оприлюднило графічні зображення, які повинні зайняти 50% переднього та заднього боку сигаретних пачок, що продаються в США, а також 20% реклами тютюнової продукції.

На запропонованих малюнках, зокрема, були зображені мертві тіла, вкритий шрамами рот, потемнілі легені. На одній з картинок був намальований чоловік, який видихає дим з отвору в грудях.

Тютюнові компанії США одразу ж подали на FDA до суду. Виробники сигарет назвали проект неконституційним.

Американський суд таки визнав, що дані картинки не демонструють факти, а є лише проявом емоцій. "Бажання чиновників замінити попереджувальні написи на маленькі рекламні щити - це антитютюнова акція", - сказав Річард Леон.

Нагадаємо, раніше рішення про малюнки-попередження на пачках цигарок було ухвалено і в Україні. Зокрема, уряд схвалив такі варіанти: зображення хворої людини з написом "Курці помирають рано"; рентгенівського знімка грудної клітки курця; зображення жінки з порожньою коляскою з написом "Куріння знижує здатність жінок народжувати дітей"; зображення людського плоду з підписом "Куріння під час вагітності шкодить вашій дитині" та інші.

Читайте також:

Найбільш небезпечна сигарета – викурена в перші півгодини після сну

До 2050 року у восьми країнах світу не залишиться жодного курця

В Ісландії сигарети продаватимуть тільки за рецептом лікаря

Кабмін затвердив страшні малюнки, через які українці кинуть курити

Повʼязані теми:

Наступна публікація