Кабмін затвердив страшні малюнки, через які українці кинуть курити

"Куріння може викликати повільну та болісну смерть", "Куріння знижує здатність жінок народжувати дітей" та інші написи разом зі страшними картинками повинні переконати українців, що нікотин - шкідливий.

На сайті Кабінету міністрів з'явилась постанова від 19 січня 2011 року N306 "Про затвердження переліку кольорових малюнків і піктограм, що входять до додаткових медичних попереджень на упаковці тютюнових виробів".

Згідно з постановою, на упаковці тютюнових виробів повинні розміщуватися малюнки, які ви бачите на фото.

Зокрема, це - зображення людини за тюремними ґратами, прути яких нагадують сигарети, з написом "Куріння викликає залежність від тютюну (нікотинову залежність) - не починайте курити!"; зображення хворої людини з написом "Курці помирають рано"; рентгенівського знімка грудної клітки курця з підписом "Куріння може викликати повільну та болісну смерть".

Також уряд схвалив зображення жінки з порожньою коляскою з написом "Куріння знижує здатність жінок народжувати дітей"; рентгенівського знімка артерій людини з написом "Куріння руйнує артерії, викликає серцеві напади та інсульт"; зображення людського плоду з підписом "Куріння під час вагітності шкодить вашій дитині"; зображення обличчя жінки на тлі черепа з написом "Куріння викликає старіння шкіри".

Також затверджено схематичне зображення людини, що викидає в урну пачку сигарет, з написом "Відмова від куріння значно зменшує ризик небезпечних серцевих захворювань і захворювань легенів", а також зображення сперматозоїдів з написом "Куріння пошкоджує сперму і може призвести до імпотенції".

Кабмін також зобов'язав виробників та імпортерів тютюнових виробів використовувати ці зображення для друку додаткових медичних попереджень на упаковках товару.

Малюнок, піктограма або текст повинні займати не менш ніж 40% площі упаковки і повинні бути виділені чорною рамкою.

Читайте також:

Названо продукти, які допомагають кинути курити

Відмова від куріння покращує настрій

Шимпанзе-курець пережив своїх родичів майже на 10 років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: