В Ісландії сигарети продаватимуть тільки за рецептом лікаря

Парламент Ісландії прирівняє звичку курити до наркотичної залежності. Сигарети на острові продаватимуть лише тим, кого не вдалося вилікувати.

До парламенту Ісландії внесено законопроект, який дозволяє продаж сигарет лише в аптеках за рецептом лікаря.

Згідно з проектом, сигарети повинні зникнути з прилавків всіх без винятку супермаркетів, автозаправок, кіосків і магазинів дьюті-фрі. Звичку курити можуть прирівняти до наркотичної залежності, а курців зобов'язати регулярно відвідувати лікаря.

Єдиним способом отримати сигарети буде лікарський рецепт. Причому такий рецепт буде видаватися тільки після лікування тютюнової залежності - в тому випадку, якщо це лікування виявилося безуспішним.

"Широко підтримувана законодавча ініціатива повністю очистить вільний ринок Ісландії від сигарет", - пише видання Der Standard.

Законопроект внесла колишній міністр охорони здоров'я і соцзабезпечення країни Сів Фрідлейфсдоттір. Її підтримують депутати всіх п'яти партій ісландського парламенту.

Оглядачі вважають, що перевагою в цьому випадку є ізольоване географічне положення Ісландії, оскільки курці не зможуть купувати сигарети на континенті, не подолавши довгий шлях.

Ісландія вже домоглася високих результатів у справі боротьби з тютюнопалінням. Якщо в 1991 році регулярно курили 30% ісландців, то сьогодні курців лише 15%. Кидати курити ісландців змушують і високі податки на тютюн, і скорочення доходів внаслідок економічної кризи.

Читайте також:

15-річний школяр повісився, коли його спіймали з сигаретою

До 2050 року у восьми країнах світу не залишиться жодного курця

В Ісландії заборонили стриптиз

Пам'ятка для завзятих курців: правила паління у 25 країнах світу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: