У США троє дітей загинули від амеби, що пожирає мозок

За літо в Америці жертвами амебного менінгоенцефаліта, який можна підхопити, просто викупавшись в озері, стали троє дітей.

Цього літа в США троє дітей загинули від амебного менінгоенцефаліта. Щоб заразитися цією практично завжди летальною хворобою, досить лише викупатися в озері з амебами.

Так, 9-річний хлопчик з Вірджинії помер після купання під час "Дня рибалки" в літньому таборі. 16-річна дівчина з Флориди - скупавшись у озері. А третя жертва амеби Naegleria fowleri, підліток з Луїзіани, просто промивав ніс водопровідною водою - і амеби проникли через носові порожнини в мозок.

За словами чиновників з Центру з контролю і профілактики інфекційних захворювань, з 1960-х років у США зафіксовано 120 випадків цього захворювання.

Первинний амебний менінгоенцефаліт - це рідкісне захворювання, яке майже завжди закінчується смертю.

Збудником хвороби є Naegleria fowleri, термофільна вільноживуча амеба, що заселяє прісноводні озера й ріки, басейни зі слабко хлорованою водою і гарячі джерела.

Зараження відбувається при потраплянні води, в якій є амеби, у верхні дихальні шляхи – наприклад, під час купання або інших занять у воді.

Амеби піднімаються з порожнини носа до мозку через канал нюхового нерва. Тривалість інкубаційного періоду - від 1 до 14 днів.

Хвороба починається з головного болю, підвищення температури, з'являється ригідність потиличних м'язів, анорексія, блювання, порушення розумової діяльності, потім розвиваються судоми і кома.

Смерть, як правило, настає через 3-7 днів після виникнення перших симптомів.

Хоча фактори ризику зараження Naegleria fowleri медиками поки що чітко не визначені, а амеби зустрічаються в прісноводних водоймах, інфекціоністи відзначають, що висока температура та зниження рівня води у водоймах значно підвищують ризик зараження. Тому вони радять не ризикувати і не купатися в озерах і ставках у спекотну погоду.

Читайте також:

У Нідерландах 27 людей стали жертвами інфікованого жука

Виявлено новий штам гонореї, який не піддається лікуванню

У людей, які сидять на дієті, мозок починає пожирати сам себе

Купання в басейні може викликати мутації

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: