У Туречинні заарештували ще 17 журналістів

Усім арештованим інкримінють зв'язок з мусульманським проповідником Фетхуллахом Гюленом.

У п'ятницю, 29 липня, суд Стамбула видав ордери на арешт 17 турецьких журналістів. Про це повідомляє Hurriyet Daily News.

У суді проходило слухання щодо 21 журналіста, за результатами якого 17 було арештовано і ще 4 звільнено. Серед арештованих - відома коментатор та колишній депутат Назлі Іліджак та колишній кореспондент видання "Zaman" Ханим Бюсра Ердал.

Усім арештованим інкримінують зв'язок з мусульманським проповідником Фетхуллахом Гюленом, якого влада Туреччини звинувачує в організації спроби перевороту.

У Туреччині продовжуються чистки після невдалого перевороту: слідом за армією і навчальними закладами влада взялася за ЗМІ. Загалом закриті більше сотні видань, заарештовано десятки журналістів, в тому числі і ті, хто не займався політикою. У твіттері турецького журналіста Махіра Зейналова, що живе за межами країни, зібрані фотографії арештів деяких з них.

Нагадаємо, у ніч проти 16 липня група заколотників у Туреччині спробувала вчинити переворот. Основними місцями протистояння стали Анкара і Стамбул. Бунтівники вивели на вулиці військову техніку і атакували ключові військові об'єкти. На ранок путч був подавлений.

В результаті 246 осіб загинули, ще понад 2,1 тисячі отримали поранення. В організації спроби перевороту Анкара звинуватила опозиційного ісламського проповідника Фетхуллаха Гюлена, що живе в США. Туреччина наполягає на його екстрадицію, Гюлен свою провину заперечує.

Після невдалої спроби державного перевороту кількість людей, які постійно чи тимчасово позбулися посад, вже сягає майже 70 тисяч. Кадрова "чистка" зачепила більшість державних сфер, зокрема систему освіти, медицину, армію, правоохоронні органи, а також ЗМІ.

Путч у Туреччині

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: