У Єврокомісії попередили Москву про проблеми з "Північним потоком-2"

Проект має відповідати європейським законам, нагадали в керівництві ЄС.

Газопровід "Північний потік-2" повинен повністю відповідати європейському законодавству. На цьому наголосив представник Єврокомісії Якуб Адамович, повідомляє Європейська правда.

"Північний потік-2" не може бути реалізований тільки відповідно до законів РФ. Якщо газопровід буде побудований, він повинен працювати в рамках законодавства, яке враховує наші правила на ринку енергетики", - зазначив він.

Адамович нагадав, що нещодавно в Європарламенті віце-президент Єврокомісії Марош Шевчович виклав позицію ЄК щодо законодавчого аспекту проекту.

"Якщо "Північний потік-2" буде побудований, він повинен повністю відповідати, як і будь-який інший інфраструктурний проект, європейському законодавству, включаючи законодавство в сфері енергетики та навколишнього середовища", - сказав він.

Цій заяві передував лист урядів вісьмох країн ЄС до голови Єврокомісії Жана-Клода Юнкера. В документі наводяться аргументи проти будівництва газопроводу з РФ до Німеччини. Серед інших зазначені ризики для енергетичної безпеки Центральної та Східної Європи. "Він сильно вплине на розвиток ринку газу і структуру транзиту газу в регіоні, в першу чергу на транзитний маршруту через Україну", - акцентували автори листа.

Україна позивається до суду через будівництво газопроводу "Північний потік-2"

Про це заявив Арсеній Яценюк під час зустрічі зі словацьким віце-прем'єром Мирославом Лайчаком. Проект є виключно політичним і Україна домагатиметься його закриття - наголосив Яценюк. Росія прокладає газогін по дну Балтійського моря для постачання блакитного палива в Європу в обхід України. Будівництво "Північного потоку" мають завершити 2019 року. Однак уряди 10 європейських країн вже заявили, що "Північний потік" може суперечити інтересам Євросоюзу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: