США почали постачати газ до Європи

США почали продавати за кордон газ, що видобувається в районі Мексиканської затоки, в лютому.

В Європу відправився танкер зі скрапленим природним газом з США. Судно з Луїзіани знаходиться на шляху до Португалії.

Це перша партія газу, яку американські виробники почали поставляти на європейський ринок. Як очікується, 300-метровий газовоз Creole Spirit прибуде в пункт призначення 26 квітня. Покупцем є португальська компанія Galp Energia. Аналітики прогнозують, що надходження американського газу може спричинити цінову війну, яка призведе до зниження цін для споживачів на європейському ринку, де довгий час домінувала Росія.

США почали продавати за кордон газ, що видобувається в районі Мексиканської затоки, в лютому. Техаська Cheniere Energy відправила в Бразилію першу партію, а потім в країни Азії. Бум сланцевого газу змінив ситуацію на ринку енергетики в США, і, як очікується, країна стане чистим експортером газу в 2017 році. В Європі американські постачальники будуть конкурувати з Росією, яка в даний час поставляє близько третини газу для континенту по трубопроводу. Наприклад, Німеччина з Росії отримує половину свого газу, Італія — третину. Іншими джерелами палива є Норвегія, Алжир і Близький Схід.

На думку аналітиків, Росія може знизити ціни для своїх європейських клієнтів, щоб спробувати відігнати нових конкурентів в особі США.

Нагадаємо, що раніше йшлося про те, що Україна домовляється з США про поставки американського скрапленого газу. У травні 2014 року президент Петро Порошенко повідомляв, що між Україною та американськими партнерами є домовленості щодо доставки скрапленого газу.

Нагадаємо, що тарифи на газ мають бути приведені до економічно обґрунтованого рівня, заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман в ефірі одного з українських телеканалів.

За словами глави уряду, низькі тарифи – "це поле для жорсткої корупції".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: