Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Вісім країн-членів ЄС протестують проти "Північного потоку-2"

За даними агентства, лист датований 7 березня.

Вісім країн-членів Євросоюзу підписали лист голові Єврокомісії Жан-Клоду Юнкеру, якому висловили незгоду з проектом "Північний потік-2".

Про це повідомляє агентство Reuters із посиланням на копію відповідного документа.

"Проект "Північний потік-2" може нести певні ризики для енергетичної безпеки в Центральній і Східній Європі", — йдеться в документі.

На думку заявників, проект суттєво вплине на розвиток ринку газу і модель транзиту газу в регіоні, в першу чергу на транзитний маршрут через територію України. За даними агентства, лист датований 7 березня.

Його підписали прем'єр-міністри Чехії, Естонії, Угорщини, Латвії, Польщі, Словаччини, Румунії та президент Литви.

Останню версію звернення, за даними джерел агентства, підписала Хорватія, але уряд країни не підтвердив цю інформацію. В Єврокомісії також не змогли підтвердити агентству факт отримання листа.

Нагадаємо, 27 жовтня в Росії почали будувати 970-кілометровий газопровід "Ухта-Торжок-2", який є частиною багатостраждального "Північного потоку-2" – трубопроводу з РФ до Німеччини. Саме завдяки цій трубі Росія хоче постачати газ в Європу в обхід України.

За підрахунками прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, якщо Росія і деякі західні компанії побудують "Північний потік-2", це позбавить Україну двох мільярдів доларів прибутку.

Залиште свій коментар

Вибір редакції