NASA хоче влаштувати підпал корабля у відкритому космосі

Експеримент пройде далеко від МКС.

NASA розповіло про плани найближчим часом влаштувати масштабну пожежу в космосі.

Планується підпалити автоматичний вантажний корабель постачання Cygnus.

Після того, як наступний Cygnus доставить вантаж на Міжнародну космічну станцію, відокремитися від неї і піде на безпечну відстань, група операторів дасть команду до початку експерименту з вогнем на космічному кораблі: загориться ящик з композитним матеріалом з бавовни і склопластику.

Спеціальні датчики будуть збирати дані по кисню, вуглекислому газу і температурі в реальному часі. За пожежею будуть стежити дві автономні відеокамери, а радіометричні прилади заміряти теплове випромінювання. Всі ці дані потраплять на Землю через вісім днів, коли співробітники фірми-виробника Cygnus відновлять управління космічним апаратом.

У NASA підкреслюють, що експеримент пройде далеко від МКС і не становитиме небезпеки для людей, які перебувають на ній.

Майбутні подібні експерименти дозволять космічному агентству розробити більш досконалі системи протипожежної безпеки.

Нагадаємо, що станція New Horizons передала на Землю знімок ділянки поверхні західного півкулі Плутона, на якому спостерігається сублімація (перехід матерії з твердої фази в газоподібну - ред) метанового льоду.

На знімку, представленому агентством, на південь від гірських хребтів Пірі на кордоні з однойменною плато фіолетовим кольором позначені регіони переходу метанового льоду з одного стану в інший.

Залиште свій коментар

Наступна публікація