В Інтернет потрапила карта ядерних об'єктів США

В Інтернет потрапила карта ядерних об'єктів США

Карта ядерних об'єктів США

Зараз у розпорядженні Пентагону є 5 тисяч 113 ядерних боєголовок, які готові в будь-який момент стартувати.

Перша інтерактивна карта військових і цивільних ядерних об'єктів США з'явилася в Інтернеті.

Онлайн-ресурс був створений на підставі відкритих даних Пентагону та організацій, які регулюють атомну галузь.

Карта, доступна на сайті Batchgeo.com, містить інформацію про місцезнаходження кількох десятків ядерних об'єктів, розташованих у Сполучених Штатах Америки.

Зеленими значками на карті, створеній на базі сервісу Google Maps, позначені звичайні атомні електростанції, сині відповідають лабораторіям, де ведуться дослідження в області атомної зброї, а червоні показують місцезнаходження військових баз, до яких прикріплені атомні бомбардувальники та субмарини, а також пускових шахт міжконтинентальних балістичних ракет.

"Досить імовірно, що неподалік від вас зараз зберігаються радіоактивні речовини. Ми хотіли максимально точно вказати, як далеко ви знаходитесь від ядерних об'єктів", - заявили укладачі карти.

Зараз у розпорядженні Пентагону є 5 тисяч 113 ядерних боєголовок, які готові в будь-який момент стартувати з пускових установок в шахтах, на субмаринах і стратегічних бомбардувальниках. При чому до цього числа не входять ще три тисячі боєзарядів, що чекають на утилізацію.

Учасники інтернет-дискусій, де відбувається обговорення карти, висловлюють упевненість в тому, що її поява допоможе "розворушити" Вашингтон, що виявляє пасивність в утилізації зброї масового знищення.

Разом з тим частина користувачів вважають, що сам факт публікації карти може становити загрозу національній безпеці США.

Нагадаємо, що з карт Google Maps регулярно на вимогу військових відомств різних країн видаляється інформація про різні мілітаристські об'єкти.

Читайте також:

США та Росія почали нову еру перегонів ядерних озброєнь

Розкриті дані про запаси ядерної зброї у світі

НАТО відмовилося виводити американську ядерну зброю з Європи

США розпочали "польові" випробування винищувача п'ятого покоління (відео)

Повʼязані теми:

Наступна публікація