НАТО відмовилося виводити американську ядерну зброю з Європи

Держсекретар США Гіларі Клінтон запевнила, що поки існує ядерна зброя, НАТО буде ядерним альянсом.

Глави МЗС 28 країн НАТО домовилися, що "жодні види ядерної зброї не будуть виведені з Європи в односторонньому порядку".

Таке рішення було ухвалене за підсумками першого робочого засідання неформальної зустрічі, яка проходить у Таллінні, заявив офіційний представник НАТО Джеймс Аппатурай.

Державний секретар США Гіларі Клінтон також виключила ймовірність швидкого виведення американської ядерної зброї з Європи. "Поки існує ядерна зброя, НАТО буде ядерним альянсом", - заявила Клінтон.

Як зазначила Клінтон, американці готові розглянути питання скорочення озброєння в Європі в рамках переговорного процесу з Росією, яка "має тактичну ядерну зброю в значно більших кількостях".

Позиція, озвучена Клінтон, на думку оглядачів може порадувати колишні радянські республіки, що приєдналися до Північноатлантичного альянсу, які розглядають тактичну ядерну зброю як важливий елемент стримування Росії.

Проте прихильники роззброєння вважають тактичну ядерну зброю пережитком "холодної війни", користь якої сумнівна.

Багато європейських членів НАТО не поділяють впевненості Америки в необхідності присутності тактичної ядерної зброї на їхній території. Зокрема, такої думки дотримуються Німеччина, Бельгія, Голландія, Норвегія та Люксембург.

За даними фахівців, США мають в Європі 200 тактичних боєголовок. Не є таємницею, що американська зброя базується в Бельгії, Голландії, Німеччині, Італії та Туреччини. Її почали розміщувати в Європі у 1950-х роках, а вже на початку 1980-х відбулося різке скорочення кількості ядерних боєголовок.

Гіларі Клінтон та Андерс Фог Расмуссен
AFP
Гіларі Клінтон та Андерс Фог Расмуссен на зустрічі в Таллінні
На думку генерального секретаря НАТО Андерса Фог Расмуссена, Європі необхідна ядерна зброя США.

"Я переконаний, що присутність американської ядерної зброї в Європі є ключовим елементом політики стримування", - заявив він на саміті в Таллінні.

Росія, яка має 5400 одиниць ядерної зброї, з яких 2000 одиниць можуть бути розгорнуті, вказує на те, що хоча в радіус дії цієї зброї і потрапляють європейські члени НАТО, вона, на відміну від американського, все ж таки знаходиться на її власній території.

Москва хоче, щоб Вашингтон зробив перший крок і перебазував свою ядерну зброю з Європи до Америки.

Втім, як зазначають фахівці, ці протиріччя не сильно впливають на американо-російські відносини і не завадили двом країнам укласти новий договір про скорочення наступальних озброєнь, що передбачає скорочення обома сторонами стратегічних ядерних озброєнь приблизно на 30%.

Читайте також:

Експерти пророкують розпад Євросоюзу

США і Росія підписали договір про роззброєння

В туристичному центрі Туреччини виявили американську ядерну зброю

США зберігають ядерну зброю в п'яти країнах світу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: