Великобританія може розвалитися за кілька років

Дата публікації
Перегляди
2772
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Великобританія може розвалитися за кілька років

Великобританія на порозі розвалу / Фото: AFP

Усередині королівства спостерігається ріст сепаратистських настроїв.

Великобританія може перестати існувати як єдина держава протягом декількох років. Про це заявив генсек британського кабінету міністрів Гус О'доннел.

"Протягом найближчих декількох років ми стикнемося з величезними проблемами, наприклад, з тим, чи вдасться зберегти наше королівство єдиним", - наголосив він.

У свою чергу прем'єр-міністр Шотландії Алекс Селмонд одразу ж прокоментував заяву О'доннела. На його думку, він абсолютно правий в тому, що зачепив питання державної єдності, а також заявив, що хоче "виграти боротьбу за незалежність".

Раніше Селмонд пообіцяв провести референдум про незалежність регіону до 2016 року. Ріст сепаратистських настроїв у Шотландії було помічено після того, як у травні Національна партія Шотландії здобула перемогу на виборах у парламент.

Він також заявляв, що у випадку здобуття незалежності від Великої Британії Шотландія могла б перейти на валюту євро. Селмонд розкритикував британського прем'єра Девіда Кемерона за його позицію на нещодавньому саміті ЄС, де Кемерон відмовився створювати з іншими країнами ЄС новий фіскальний режим, покликаний посилити фінансову дисципліну і врятувати євро.

Читайте також:

Британський прем'єр заблокував план Меркель-Саркозі

Європа готується до відмови від євро

Євросоюз може втратити свій високий рейтинг

Швеція побоялась переходити на євро

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2772
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація