ЄС закликає Іран дотримуватися ядерної угоди

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Євросоюз хоче врятувати ядерну угоду.

Європейський Союз закликав Іран дотримуватися ядерної угоди.

Про це під час спеціальної зустрічі міністрів закордонних справ країн Євросоюзу щодо іранського конфлікту в п'ятницю, 10 січня, заявив верховний представник Євросоюзу з закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.

"Ми хочемо врятувати цю угоду, якщо це є можливим", - цитує Борреля агенція AFP. Тому що, за його словами, без підписаної в 2015 році угоди "Іран сьогодні вже мав би ядерну бомбу".

Також Боррель наголосив, що для збереження ядерної угоди необхідно, щоб Іран дотримувався своїх зобов'язань. При цьому дипломат додав, що він не знає, чи порятунок угоди ще можливий. А переговори щодо нової угоди, за словами Борреля, можуть тривати довго і бути складними.

Ядерну угоду з Іраном уклали влітку 2015 року. Вона передбачає дозвіл на мирне використання Іраном атомної енергетики в обмін на обіцянку Тегерана не розробляти ядерну зброю. Сторони домовилися, що Тегеран суттєво обмежить свою ядерну програму в обмін на скасування Заходом економічних санкцій.

Однак у травні 2018 року президент США Дональд Трамп оголосив, що його країна виходить з ядерної угоди з Іраном. Трамп заявив про "безсумнівні докази" того, що Іран, всупереч запевненням, розробляв ядерну зброю. Після цього США неодноразово розширювали санкції проти Ірану. У відповідь на це Тегеран вже понад пів року поступово відмовляється від зобов'язань, сформульованих у 2015 році при укладенні ядерної угоди.

Відео Іран вийшов із ядерної угоди та погрожує військовим ударом Сполученим Штатам

Тоді як Ірак розпочав підготовку до виведення іноземних військ із країни. Конфлікт, що спалахнув через убивство американськими військовими іранського генерала Сулеймані, набирає обертів. Дональд Трамп обіцяє Ірану непропорційну відповідь, якщо той завдасть удару. І погрожує санкціями Іраку. Тоді як європейські лідери закликають сторони до примирення. Останні подробиці конфлікту – у сюжеті.  

Іран вийшов із ядерної угоди та погрожує військовим ударом Сполученим Штатам

 

Вибір редакції